| lia16 a întrebat:

Hey. Ma gandesc de ceva vreme sa imi mai dau o gura in ureche stanga. Voi ce ma sfatuiti? Sau puteti sa imi recomandati vreun salon de piercing?

Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Daca esti minor trebuie sa fi inotit
daca erai din orasul meu iti faceam eutongue
totusi nu ne-ai spus orasul din care esti ca sa iti recomandam un salon degeaba zic ca poate tu esti la capatul lumii si nu poti ajunge in locul unde te trimit eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am facut gaura singura acasa.
Evident la inceput eram foarte speriata si am stat cu orele pana sa apas mai tare, evident n-am apasat si doar am facut o rana inutila.
Dar cand m-am obisnuit si am vazut ca nu doare chiar atat de tare ca si cu aparatu am inceput sa-mi fac singura si mie si la prieteni.Iti poti face gaura cu un cercel medicinal pe care trebuie sa il porti o luna sau ceva de genul pana se obisnuieste urechea si tra la la.
Iti alegi locul si apesi foarte tare si o sa simti ca ai ajuns inauntru unde e gol si de acolo trebuie sa mai apesi inca o data tare ca sa iasa pe cealalta parte, si asta e.
Dupa ce te obisnuiesti nu mai e nasol, eu de plictiseala imi faceam si in ore laughing.
Dar ai grija sa-l sterilizezi si sa-ti stergi zona cu spirt.

| kasty a răspuns:

Pentru a-ti da o gaura in ureche nu trebuie sa te duci la salon de piercing.
orice casa de bijuteri cat de cat de prestigiu iti da pe loc gaura cu pistol special, curat, dezinfectat si toate cele.
Atentie eu nu vorbesc despre casele de amanet, ci de casele de bijuteri din aur.

| Alexutza_Alexa_1978 a răspuns:

Depinde de ce varsta ai... daca esti minora nu te-as sfatui pentru ca inca ai fi in crestere si ma gadesc sa nu te afecteze. Daca esti majora, ai putea sa ti-l faci dar..mai bine, inaine de a lua decizia, consulta un medichappy
-Fundita?:*

| Ilovekendallandkylie a răspuns (pentru Alexutza_Alexa_1978):

Sa consulte medicul pentru o gaura in ureche? laughing)