| ronaldo5042 a întrebat:

Vreau sa imi iau un calculator nou si am gasit unul cu urmatoarele componente:HDD 500 GB, ram 1 GB, procesor AMD Athlonx2 4400+(este dual core adica 2200), placa video ati radeon x1550 cu adaptor la ram de 512 mb si un monitor BenQ LCD de 19 inch parca la 500 lei este buna alegerea?

Răspuns Câştigător
| dorinilusca97 a răspuns:

Calculatorul e bunisor, dar memoria ram(1 GB) e cam mica.Ca sa poti folsi mai multe programe deschise, antivirus si jocuri iti trebuie mai multa memorie ram (macar 2GB)

5 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Da, as zice ca la pretu asta e foarte bun, daca iei piesele la rand iti iese mai mult.

| ronaldo5042 explică (pentru EnvyU):

Scuze daca ai inteles ca toate piesele fac 500 lei tot calculatorul face 2150 lei...500 lei este doar monitorul.

| supermamici a răspuns:

Sub nicio forma nu merita acel sistem mai mult de 700 lei, si mai mult ca sigur nu este nou, procesorul respectiv nu se mai produce de ani buni. La banii aia iti faci un super sistem cu procesor quad core cu 16 giga de ram, o placa video serioasa si un monitor cu tvtuner incorporat. Si tot ramai cu bani.

| ronaldo5042 explică:

Totul face 2150 lei