| brunetzyca a întrebat:

Vreau sa imi incep viata sexuala, cu ce trebuie sa ma pregatesc? Tin foarte mult la iubitul meu il iubesc din suflet! Suntem de aproape un an, si simt ca e nevoie sa fac asta! Pentru am putea sa fim fericiti? Ma ajutati cu niste sfaturi?big grin

6 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

El, cu un prezervativ.
Tu, doar trupeste.pa

| buterfly a răspuns:

Pai draga mea daca tu consideri ca esti gata sa faci acest pas atunci fa-l... E foarte bine ca ai asteptat pana in momentul in care te simti pregatita!winking...Consider ca nu ai avea cu ce sa te mai pregatesti!
Sper ca ti-am fost de ajutor!:*

| Irinna a răspuns:

Pai trebuie sa fi foarte relaxata, daca nu vrei sa ai dureri mari.
Trebuie sa folositi prezervativ!
Trebuie sa fi sigura ca dupa ce o faceti nu`ti face zboru...
Trebuie sa nu te sperii a doua zi daca te mai doare putin sau daca mai curge putin sange(majoritatea fetelor cred ca au ramas insarcinate, dar daca folosesti protesctia cum trebuie nu ai cum sa ramai)
Trebuie sa-i spui iubitului tau sa fie bland, nu sa sara pe tine ca apucatu big grinlaughing
Trebuie sa o face`ti intr-o ambianta relaxata(puteti aprinde niste lumanarale)
Sa va opriti telefoanele daca nu vreti sa fiti deranjati.
Sa fiti siguri ca parintii nu vor intra peste voi.
In rest nu vad ce ar mai trebui stiut!
Cel mai important este sa va protejati si sa va simtiti bine.

P. S. dupa primele 3-4 ture va fi mai bine ca prima data, dar s`ar putea sa nu te doara si totul este bine.
Bafta si distractie placuta!
SPER CA AI PESTE 16 ANI!

| Hiuga0 a răspuns:

Deci daca esti virgina sa te pregatesti bine ca o sa fi dezvirginita si o sa te doara putin el sa poarte,, prezervativ" scuze de expresie si sa o luati usor prim data apoi o sati placa! BAFTA! Da si mie o fundahappybig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu nimic, lasa asa cum pica, nu trebuie sate gand la asta pentru ca nu o sa iasa perfect

| piticooot1 a răspuns:

Trebuie sa te pregatesti psihic Dar gandeste-te bine daca el te iubeste pentru ca barbatii cam toti vor astaoh go on si dupa te lasa cam asa e cu toti. daca va iubiti si comunicati si aveti incredere unul in celalalt fa-o Din cate stiu eu la inceput doare. bafta:*