| Liniutzzaaaaaa a întrebat:

Vreau sa ma duc la profilul Stiintele Naturii. Credeti ca o sa ma descurc la matematica (m2), chiar daca sunt paralela?

2 răspunsuri:
| Draghicieladenisa a răspuns:

Hey laughing daca esti paralela cu matematica atunci nu sti in ce te bagi happy. Eu sunt la profil uman, stiinte sociale, fac M5 si cateodata si aici sunt multe chestii dificile, apoi M2 :O

| Cristina8145 a răspuns:

Buna! Eu sunt la profilul Stiinte ale naturii.In primul rand am dat aici pentru ca se fac toate materiile in clasa a 9a la fel ca in generala si la fel ca tine nu prea eram interesata de matematica credeam ca va fi bine avand in vedere ca este M2. In prezent mi se pare ca fiind cel mai greu profil[in comparatie cu celelalte clase din liceul meu ], acum depinde si peste ce profesori dai. nu vreau sa te sperii insa va fi multa fizica si chimie. insa biologia este cea mai frumoasa materie la acest profil(parerea mea). si pe langa aceste materii profesorii vor avea pretentii si la celelalte obiecte (va fi foarte obositor sa te imparti pentru atatea materii). Insa daca profesia pe care vrei sa o urmezi este legata de medicina profilul te va ajuta. dar trebuie sa stii bine fizica chimie matematica si biologie mai ales. si sa inveti, acum na.depinde si de liceu [daca este mai bun sau mai slab] si de pretentiile profesorilor. Sper ca te-am ajutat, nu vreau sa te sperii insa trebuie sa fii pregatita pentru acest profil., dar cum am mai spus si mai sus conteaza si peste ce profesori dai. Mult noroc la scoala!