| RafaelPanduru1985 a întrebat:

Vreau sa merg la un liceu care are profilurilee filologie, stiinte sociale si stiinte ale naturii.In primul rand nu vreau deloc la filologie, e exclus la stiinte sociale mi-e frica de limba straina ca sunt praf si la stiinte ale naturii vreau, dar fac primii 2 ani, ore dupa amiaza. Voi ce imi recomandati? Pls, ce ore se fac la stiinte ale naturii si la ce dau bacul si tezele? Dau funda

Răspuns Câştigător
| deeeaqq a răspuns:

În clasa a 9a la științe ale naturii vei face:
4 ore de română
4 ore de matematică
2 ore de engleză
2 ore de franceză
2 ore de biologie
2 ore de chimie
3 ore de fizica
o oră de istorie
o oră de geografie
o oră de sport
o oră de desen și de muzică ( prima săptămână să zicem că faci desen, următoarea săptămână vei face muzică )
o oră de logică
o oră de religie
două ore de tic și o ora de info
+ dirigenție și un opțional.

Teză vei da la română, matematică și de ales incă două materii dintre biologie, chimie și fizică.
Bacul îl vei da la română, la matematică și la alegere dintre biologie, fizică și chimie.

Ți-aș recomanda să te duci pe un profil care să îți placă.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu mai bine mergi tu la profesionala dacă nu îți place nimic?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e usor deloc la stiinte ale naturii happy
Nu e asa greu la filologie