| Bishop a întrebat:

Vreau sa-mi bag flash in ureche :-? da' nu prea stiu cum sta treaba, si nici nu cunosc pe nimeni care are, si pe net n-am gasit informatii. Asa deci, daca are cineva, sau are habar de asta, cum functioneaza? Adica cum largeste gaura din ureche, si cum il bag? Doare, nu doare? Cat dureaza pana isi face efectul? Trebuie sa se vindece sau ceva de genu'? Am gasit aici http://www.tattoo-shop.ro/index.php?category=43 mai multe tipuri, dar nu pot comanda decat membrii UTR, deci no chance, asa si oricum e limita de comanda de 150 de lei si stiu ca nu-s foarte scumpe, deci nu de aici. Alte site-uri de unde pot comanda? Sau un magazin ceva prin Craiova? Si eventual pe unde se afla :-?

18 răspunsuri:
| Bishop explică:

Mda, am aflat eu pana la urma :-?
Tarziu, da' am aflat. Pentru cei care probabil dau search pe site, sau pe google, dupa caz mrg, se numesc mai exact flesh tunnel/tunnels-la plural- si trebuiesc bagate pe marimi diferte, adica incepi de la una foarte mica, si continui cu marimi din ce in ce mai mari pana ajungi la ce marime vrei tu. Puteti sa va comandati de aici http://www.bestial.ro/magazin-445-flesh_tunnels.html e mai usor ca pe siteul de mai sus.
A, si daca vi se taie de el dupa un timp, si nu il mai vreti, am auzit ca trebuie' taiata pielea din jurul gaurei, sa se astupe, la o adica. Peace :)>-

| FataȘarpe a răspuns:

Omule intrebarea e de acum 5-6 ani dar in caz ca mai esti pe TPU...
daca tu esti in poza de profil vreau sa te felicit :3

| Andra_Maftei_1996 a răspuns:

Si eu am o nelamurire; odata la cate zile se mareste cate putin? adica, e vorba de 1 zi 2, sau de 1 sapt-2?

| Bishop explică (pentru Andra_Maftei_1996):

Nu prea are importanta, depinde de cum rezisti tu la durere. Eu la inceput l-am facut de la 3 la 8 laughing) adica am bagat tot expanderul... Nu iti recomand sa faci asta
Sfatul meu e sa bagi in fiecare zi cate putin ca sa eviti durerea, dar lasi in ureche expanderul nu il scoti.

| Qetsiyah a răspuns (pentru Andra_Maftei_1996):

Pai daca il mai bagi cate putin in fiecare zi sau o data la doua zile e ok! Eu asa fac happy

| Vellamo a răspuns:

Cine a zis e faza cu "Gaura nu ti se mai astupa" nu e adevarat, se astupa, in jur de 1 luna la cele care sunt pana in 12mm,la celelalte trebuie sa astepti mai mult,dar desigur fara sa iti mai tii expander-ul/taper-ul/flash-ul in ureche.Da,sunt cazuri cand ajungi la o marime asa mare incat carnea nu se mai lipeste la loc, dar nu cred ca e cineva dintre voi care vrea sa faca asta, sooo, si cat despre flash, indicat e sa ti le maresti din 2 in 2 mm,cel putin asa fac eu, si mi se pare foarte ok, pentru ca daca o maresti din mm in mm se mareste doar putin si arunci banii pe expandere aiurea, anyway, sa te bucuri de ele ^^.

| bbu15 a răspuns:

Bishop nu este adevarat ce ai spus ca daca vrei sa ti-l dai jos trebuie sa ti tai pielea
nu este nimic adevarat eu am flash si sunt tipsuri pentru orice marime prima data daca nu ai bani pentru acele tipsuri ar trebui sa-ti pui o scobituare apoi o bucata de frigaruie eu am de 6mm si e super dragut si finutz daca mai ai nelamuriri contacteaza-ma si-ti voi raspunde la orice intrebare legata de piercing-uri tatuaje etc o zi buna

| Bishop explică (pentru bbu15):

Merci, acum am de 8 in ambele urechi din vara, le-a facut cu expendere si vreau sa le mai maresc happy

| bbu15 a răspuns (pentru Bishop):

Eu acum am de 6 in ureche si nucred ca as mai vrea sa il maresc mi se par oleaca prea mari dup 6 mai ales ca la 8 cum ai tu si cu siguranta ai s avrei sa til amresti prima data pentru ca nu se vede si dupa din ce in ce mai mare din curiozitate sau pentru simplu fapt ca vrei sa ti intre degetul prin el eh la cele de la 8 in sus nu ti se vor mai inchide asta e nasol...eu sper sa resuesc sa mi-l las de 6 pentru ca mai mari nu cred ca as vrea o zi buna sorry de intarziere la msj

| Bishop explică (pentru bbu15):

Nu de asta, se vede foarte bine si imi incape si degeul, eu vreau sa-mi incapa o tigara prin plug. Eu am gandit tot, vroiam de la inceput asa dar n-am vrut sa le fac direct, asa ca mi-am pus de 4, peste ceva timp am pus de 8 si o sa ma opresc la 10 sau 12, ca sa imi incapa o tigara am spus.
Asta am vrut de la inceput, dar stii foarte bine ca doare foarte tare si n-am vrut asa direct, nu le schimb pentru ca vreau sa se vada.

| Tkd_Alyna_1996_Wbez a răspuns (pentru bbu15):

Imi dai si mie un id. ceva?:d vreau si eu sa-mi fac dar nu stiu cum. si nu am niciun salon pe langa mine. sau cineva sa stiehee hee

| CCristiana a răspuns (pentru bbu15):

Vreau si eu sa imi fac flash. Poti sa imi dai un id de mess sa ma ajuti si pe mine cu cateva informatii? Sau un mail, ceva.

| Xa_Ale_1997 a răspuns (pentru bbu15):

Hey. am nevoie de cateva sfaturi. imi lasi te rog un id/ face sa vorbim?

| Carlos_Bologh_2000 a răspuns (pentru bbu15):

Si daca iti pui marimea 6mm dupa un timp trebuie sa iti pui mai mare?

| Qetsiyah a răspuns (pentru bbu15):

Am si eu pielita aceea in jurul gaurii ( sunt in proces de formare 6mm), deci dacarup pielita aceea nu are nimic sau cum? Ca momentan nu vreau sa o iau pentru ca ma doare.

| Suciu_Ade_1997 a răspuns:

E o porcarie portalele alea! Adica ce naiba la ce va ajuta? Sa pareti nebuni?

| DaNi07 a răspuns:

Salut frate happy da'mi si mie id tau sa vb ceva dsp tunnels

| StellaIulia a răspuns:

Eu pe ale mele le am de 10g. Le vreau de 00g (pana imi e destul de mare sa bag țigare) dar sincer nu stiu cat se așteaptă pana sa schimbi taper-ul (chestia cu care mărești urechea) uh eu am schimbat 4 mărimi intr o saptamana rolling on the floor)) so yeah