| ColorfulRainbow a întrebat:

Vreau sa slabesc. TREBUIE! straight face
M-am saturat sa fiu plinuta, sa nu ma simt bine in pielea mea, sa nu pot purta hainele care imi plac.
Cum sa incep? sad
Fac exercitii acasa zilnic... ce si cum sa mananc?
Problema e ca sunt mai pofticioasa, dar nici asa nu mai vreau sa continui crying... Va rog orice sfat e bine primit.
Multumesc mult celor care ma ajuta!

6 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

In primul rand, pentru o perioada spune adio dulciurilor, sucurilor si painii( doar o felie pe zi ), apoi trebuie sa iti calculezi un regim care sa includa de toate ( fructe, legume, carne, oua, lactate), dar care sa aiba putine calorii.
Lasa-mi pe privat e-mailul tau si iti trimit eu o dieta.

| AvalohAlyn a răspuns:

Pentru inceput evita painea cat mai mult, daca nu poti sta fara ea mananca paine neagra, evita dulciurile si fa exercitiile regulat. Exercitiile conteaza foarte mult.Si daca ai timp, rabdare si vointa tine si o dieta, eu ti-o recomand pe cea celebra:Montignac sau regimul disociat. Uite mai multe informatii:

http://dieta.romedic.ro/diete/Dieta_Montignac_0679.html

| uoiza a răspuns:

Pai...mai intai fa exercitii si gandeste-te in timp ce le faci ca dulciurile nu-s bune si dupa ce slabesti poti manca din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, pentru simplul fapt ca iti doresti asta, problema e pe un sfert rezolvata. Trebuie doar sa ai ambitie si rabdare. In primul rand alearga in fiecare zi. Joggingul pune toti muschii in miscare. Apoi du-te si inscrie-te la un curs de balet sau dansuri, ceva. Ai sa vezi ca o sa slabesti fara sa-ti dai seama si intr-un mod placut. In plus o sa-ti faci prieteni. Daca vrei sfaturi in privinta mancarii, imi poti scrie la adresa de mail vvv_pusha@yahoo.com, pentru ca esti si tu constienta ca in 3 cuvinte nu pot vb despre mancare. Spor la treaba!

| PCT a răspuns:

Miscarea! Miscarea este cheia succesului!

| AndreeaxFb a răspuns:

Cel mai important lucru, este sa faci exercitii si trebuie sa ai grija la cantitatea de mancare cel mai sanatos este sa mananci cat mai multe, legume, fructe si mai putine prajeli, pentru ca acestea ingrasa cel mai mult si inca un lucru important sa ai grija cu dulciurile! sper sa reusesti sa obtii rezultate bune! :*:*:*>:d