| Dulcicataaa a întrebat:

Vreau sa stiu, exista iubire adevarata? sad vreau cit mai multe pareri! cine ma poate ajuta? sad

Răspuns Câştigător
| Kittyzzz a răspuns:

Nu stiu cum sa incep, sunt uimita de ceea ce intalnesc in ziua de azi, mai toti bietii cauta fete frumoase, nu mai apreciaza o fata dupa calitati.
Voi aveti anumte tipare (fizice) pentru gasirea sotului/sotiei? Daca nu este slaba nu va puteti indragosti de ea sau nu va place ca are nasul stramb? Credeti ca asta e important pentru a iubi pe cineva?

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Da, exista.
Acum depinde de tine cum o percepi.

| Crucified a răspuns:

Mă cac în ea de iubire.
Eu iubirea o înţeleg altfel.

| ElenaSA a răspuns:

Exista...de fiecare data cand te indragostesti crezi ca e dragoste adevarata.

| Lyndsey a răspuns:

Dragostea adevarata exista! Exista dragoste fata de Dumnezeu, care este o dragoste ascunsa, smerita si simpla. Totusi, la o anumita varsta, te indragostesti si de cineva pamantean. Atunci simti ca acea persoana este o particica din tine, care ar putea fi jumatatea ta. Asta simt eu acum, chiar daca nu sunt impreuna cu acea persoana. Insa, nu ma grabesc, voi astepta cat este nevoie.
Fata de Dumnezeu, dragostea ne-o aratam diferit: Ii multumim pentru bunatatea lui si simtim ca El exista sus si ne vede mereu. Persoanei iubite ii daruim dragoste, pentru a primi sragoste si de aceea sunt importante chestiile mici si simple, cadourile si atentiile.

| AnneღU a răspuns:

Poi cum sa nu fie laughing nu ai tu o relatie de 6 luni, si totusi iubitul nu te-a folosit? rolling on the floor

| Alexxxxx1 a răspuns:

Sincer mereu am crezut ca exista, si voi si crede astabig grin
Deci da existawinking

| Dascalescu_Ionut_1999 a răspuns:

Poti sa ma crezi daca iti zic ceva?

| Dascalescu_Ionut_1999 a răspuns:

Da exista iubire adevarata dar numai cea la prima vedere ok

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Dascalescu_Ionut_1999):

Pana acum cereai sfaturi despre cum sa agati o fata, acum tu esti filosofic?
Chiar esti sigur ca numai la prima vedere e?!

| Dulcicataaa explică:

M-am indragostit de un baiat, dar nu stiu daca e iubire adevarata! sad am nevoie de cit mai multe sfaturi..va rog! sad