| Andruza a întrebat:

Vreau si eu niste bancuri dar decente va rog:::::::imi plac foarte mult

Răspuns Câştigător
| dragutza a răspuns:

Uite aici! iti plac?

Uite:

care-i culme fotbalului?

sa inceapa meciul si pe teren sa scrie "spatiu verde! nu calcati iarba"

care-i culmea fitnesului?

sa pui un ardei gras sa slabeasca!

care-i culmea lumini?

sa apinzi un bat de chibrit ca sa vezi daca ai stins veioza!

Intr-un bar, statea la o masa un tip scabut.vai de el, iar in fata avea o halba de bere.Intra unu mai smecher, ii ia halba si o da pe gat! ala incepe sa planga, sa se tavaleasca pe jos... zice smecherul:

"ce faci m? plangi pentru atata? fii mai barbat!"zice celaltul:

"pai cum ma sa nu plang cand azi dimineata m-a parasit nevasta, m-a dat afara din casa, mi-a golit conturile, nu mai am nici un ban, am incercat sa ma omor:m-am pus pe caile ferate dar trenul a avut alta directi, am vrut sa ma impusc dar pistolul s-a sticat, cu ultimii bani ramasi imi cumpar o bere, oun otrava in ea si vii si o bei tu...

se duce o blonda la un magazin si zice:"as vrea si eu televizorul acela!"; vanzatorul dezgustat:"nu fac afaceri cu blondele"

urmatoare zi, iar vine blonda dar vopsita bruneta! dar vanzatotul raspunde la fel! se vopseste urmatoare zi in roscata si se duce la aalt magazin! vreau si eu tv asta! nu fac afaceri cu blonde, zice vanzatorul! blonda nervoasa:da de unde naiba stii tu ca sunt blonda? vanzatotul plictisit, dezgustat zice:acele nu este televizor, este cuptor cu microunde! deci imi dai fundita?

14 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Trei sefi de stat, printre care si Basescu mergeau cu avionul, la un momendat unul dintre ei zice: " oare cine dintre noi isi recunoaste tara si dupa ce anume?"... zis si facut. Presedintele Olandei scoate capul pe geam si vede un camp intins plin cu lalele (la care zice : asta-i Olanda), urmeaza presedintele Frantei, scoate capul pe geam si vede un turn imens, Turnul Eiffel (la care zice:asta-i Franta)... urmeaza Basescu, acesta scoate mana pe geam si cand o retrage inapoi observa ca i s-a furat ceasul (foarte convins spune: asta-i Romania!)

| daniDeeDee a răspuns:

O fetita se duce la un magazin de animale si intreaba "Va log, aveti iepulasi dlagalasi?".
Inima vanzatorului se topeste brusc. Se aseaza pe vine langa fetita, si o intreaba "Vlei un iepulas dlagalas alb, sau unul dlagalas moale si neglu si pufos? Sau poate pe cel dlagalas si maloniu de acolo?".
Fetita se inroseste, se leagana putin pe calcaie, isi pune manutele pe genunchi, se apleaca in fata si raspunde in soapta...
"Cled ca pe pitonul meu il doale in cul de cale...".

| cheloo74 a răspuns:

Organizeaza blondele o manifestatie de protest contra faptului ca lumea le considera proaste. Au apelat la cea mai inteligenta dintre ele sa le creeze un slogan si sa-l scrie pe o pancarta imensa. Urmare acestui fapt au defilat prin tot orasul cu pancarta mare pe care scria : NU TOATE PROASTELE SUNT BLONDE!

| andytza a răspuns:

Un om merge la un centru de inchiriat schiuri.
-Aveti schiuri si clapari marimea 56?
-ce marime?
56.
-Dar la ce va mai trebuie schiuri?

| JustLauren a răspuns:

Imi e dor de tine... de caldura ta... in zilele cand ma culcam cu tine... draga mea pijama

A sosit sfarsitul LUMII?
Nu te panica!
Vino in Romania!
Suntem cu 50 de ani in urma!

Se spune ca inotul slabeste.atunci balenele cu ce au gresit?happy

La un BAC se prezinta elevi cu diferite pregatiri. Intra primul foarte pregatit si iese radios: - Cum a fost? îl intreaba ceilalti. - E… ca între profesori… - Adica…? - Ei întrebau, eu raspundeam, ne completam… Intra al doilea si la iesire aceeasi întrebare: - Cum a fost? - Ca de la profesori la elev… ei întrebau, eu raspundeam, ma mai ajutau ei… Intra al treilea… si la iesire: - Cum a fost? - E… cum sa fie… ca între popi… - Cum asa? - Pai ei întrebau, eu îmi faceam cruce, eu raspundeam, îsi faceau ei cruce! laughing

Buna, sunt un virus romanesc, dar din cauza tehnologiei sarace din tara mea nu sunt in stare sa-i fac nimic calculatorului tau. Te rog, fii dragut, sterge un fisier de-al tau si pretinde ca esti speriat.

| Dragosgan a răspuns:

Un grupa de canibali prind trei presedinti:Obama, Putin si Basescu.Seful tribului le zice:La care o-i cunoaste eu tara, este liber, la care nu, la ciorba sau la tocanita.Incepe cu Obama. Tu de unde esti ma:Sua.Seful tribului:Ce-o fi si tara aia, ca in viata mea n-am auzit de voi.Vine randul lui Putin:Seful tribului:Tu de unde esti ma? Putin:Rusia.Seful tribului:Ce e o Rusie? Tu glumesti, n-am auzit in viata mea...Si asa ca seful zice:Voi 2 la supa si apoi dupa rumeneala la tocanita.Vine randul lui Base, care isi spunea deja rugaciunea deja.Seful:ma chelie, tu de unde esti? Basescu:Romania, dar stu oricum ca n-ati auzit de prapadita mea tara.Seful:Cum sa nu? Toata ziua aud de voi la televizor, cum spargeti, furati peste tot.Deaia mi-am dat si fiul in Romania la universitate...Si Sefulbig grinu-te in tara ta si ai grija sa mai aud de voi.

| cripistinna a răspuns:

Ce e mic, rosu si pute? Armata rosie cand se descalta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era o bruneta cu niste blonde intr-un lift, liftul se blocheaza si blondele incep sa stige "ajutor ajutor", bruneta le zice ca trebuie sa strige simultan ca sa le auda cineva si blondele incep sa strige:simultan, simultan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invatatoarea la scoala ii intreaba pe copii:
- Vasilica, ce-i tatal tau?
- Gunoier.
- Nu se spune gunoier, ci lucrator la Salubritate. Petrica, ce-i tatal tau?
- Gropar.
- Nu se spune gropar, ci lucrator la Pompe Funebre. Bula ce-i tatal tau?
- DJ la Mystic Club.
- Cum adica?
- Clopotar la biserica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Intotdeauna are dreptate... chiar daca nu i se da.
- Nu copiaza niciodata... consulta.
- Nu vorbeste... schimba impresii.
- Nu isi distrage atentia... studiaza anatomia mustelor.
- Nu chiuleste... este solicitat in alte parti.
- Nu ramane corigent... este lasat corigent.
- Nu fumeaza... se stimuleaza.
- Nu injura... se descarca.
- Nu insulta profesorii... le aminteste ceea ce sunt.
- Nu citeste reviste in timpul orelor... se informeaza.
- Nu distruge scoala... o decoreza.
- Nu arunca cu creta... studiaza legea gravitatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-avem!

| GabrielDunga a răspuns:

Bula e vizitat de un vecin.
- Auzi mai Bula, vrem sa tapetam camera de zi si e la fel de mare ca a ta. Tu cand ti-ai tapetat cate suluri ai cumparat?
- 20.
- Multumesc.
Dupa 2 saptamani se intalnesc:
- Auzi ma, tampitule, am cumparat 20 de suluri si 7 mi-au ramas in plus.
- Pai si mie mi-au ramas tot atatea...

| cris0407 a răspuns:

Doi prieteni, un englez şi un chinez, se plimbau împreună prin Londra.
- Uită-te la toate steagurile astea! Îmi umplu sufletul de mândrie patriotică!
- Dar, Chan, tu eşti chinez, iar astea sunt steaguri britanice!
- Da? Uită-te la etichete...