Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2743644intrebari
Kurtmann
Ultimele intrebari
Cadouri USB - USBmania
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Ultimele Raspunsuri
  • Nu exista raspunsuri recente
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
1 Sep
SATI 289.935AFISARI
131.131VIZITE
114.366V. UNICI
27 Iunie 2011
aaandra_9065 intreaba:

Vreau si eu niste descrieri frumoase de iubire dau funda

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    27 Iunie 2011 15:01
    Danoninooo a răspuns:

Uite aici, am găsit câteva :

•Vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.
    •Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor.
    •Dragostea eterna dureaza 3 luni.
    •Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. –
    •Dragostea arata omului cum ar trebui sa fie. Michelangelo Buonarotti
    •Iubirea este arhitectul universului. – Hesiod
    •Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali. – F. M. Dostoievski
    •Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu…. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva. – Rainer Maria Rilke
    •Iubirea nu inseamna placere. – Confucius

•Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete. – Emil Cioran
    •Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoaste ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul. – Rabindranath Tagore
    •A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie. – Antoine de Saint-Exupery
    •Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger. – Victor Hugo
    •Vrei sa fii iubit, iubeste! – Seneca
    •Iubirea este singura datorie pe care o cunosc. – Albert Camus
    •Intamplator, oricine poate iubi. – F. M. Dostoievski
    •Eu m-am nascut ca sa iubesc. – Sofocle
    •Iubeste putin cel ce poate spune prin cuvinte cat iubeste. – Dante Aligheri
    •Cauta iubirea cu inima, nu cu capul. – Mark Twain
    •Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate in care ne putem ajuta unul pe celalalt. – Euripide
    •Viata fara dragoste este o umbra a lucrurilor care ar putea fi. – Necunoscut
    •Dragostea e ca focul, daca n-o intretii, se stinge. – M. I. Lermontov...

• 3 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 27 Iunie 2011 14:53
    ionescualex6 a răspuns:

Intr-o iubire
    Intr-o iubire adevarata trebuie sa traga amandoi de,, sfoara sentimentala"! Vara trecuta...cred ca era cand m-am indragostit de ea! Lucram la o terasa in Ocna Sibiului pe atunci ...La un m
    -- Articolul a fost gasit in domeniul Povesti de dragoste --

Oare poate sa mai fie ceva frumos
    Oare poate sa mai fie ceva frumos din ce a fost odata? Oare am putea sa mai rostim “te iubesc” cum o faceam mereu, noi2…chiar si in gluma sau in joaca. Oare poti sa uiti asa usor tot ce sa- petrec
    -- Articolul a fost gasit in domeniul Povesti de dragoste --

Cineva va fi intotdeuna aici sa te iubeasca
    Cineva va fi intotdeuna aici sa te iubeasca, cineva va pretui intotdeuna caldura zambetului tau si fericirea inimii tale... Cineva va incerca intotdeuna sa gaseasca cuvinte sa-ti multumeasca pentru c
    -- Articolul a fost gasit in domeniul Declaratii de dragoste --

Primul pas in a cuceri barbatii
    Ce este cochetaria? Dictionarul explicativ al limbii romane ne spune ca termenul cochetarie inseamna purtare, atitudine, mod de a se imbraca al cuiva, prin care o persoana cauta sa placa. Cochetari
    -- Articolul a fost gasit in domeniul Despre dragoste --

D e la Diana pentru Ingerasul ei
    Cineva va fi intotdeauna aici sa te iubeasca, cineva va pretui intotdeauna caldura zambetului tau si fericirea inimii tale, cineva va incerca intotdeauna sa gaseasca cuvinte sa-ti multumeasca pentru ca ai
    -- Articolul a fost gasit in domeniul Declaratii de dragoste --

CADOURILE- ARTA DE A OFERI
    Cadoul nu este obligatoriu. El nu poate fi nici cerut, nici comandat, nici sugerat decit in citeva situatii speciale. Insa un om bine crescut va primi cu placere citeva s
    -- Articolul a fost gasit in domeniul SMS de dragoste --

Priveste cerul, la apus, intr-o seara placuta de primavara!
    Priveste cerul, la apus, intr-o seara placuta de primavara! Asa cum lumina se imbina cu intunericul, formand una din cele mai magice frumuseti ale naturii, asa vietile noastre s-au intalnit, inimile
    -- Articolul...
  • 13 Iulie 2011 11:57
    aaandra_9065 explică:
    Toate sunt frumose asa ca va dau la toti fundita
  • 27 Iunie 2011 14:58
    D3812849 a răspuns:
    Lubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc.
    Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe scare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine.
    Fara dragoste suntem orfani de toate, fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!
    Iti multumesc pentru ca exist! in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit.
    Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!
    Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa iu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru o clpia si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC!