| Elena_Lawra_2000 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri dragute :*

1 răspuns:
| AtateaConditii a răspuns:

Fiecare inima are podul ei cu vechituri, pe care nu se indura sa le arunce niciodata, dar le scutura din cand in cand.

E asa frumos cand calatoresti noaptea si este cineva care sta treaz doar ca sa te astepte.

Pentru avea o viata fericita, trebuie sa ai o minte linistita.

E atat de usor sa coloram o inima desenata si atat de greu sa umplem una adevarata…

Baietii folosesc cuvantul "PRIETENIE" ca sa inceapa o relatie. Fetele folosesc cuvantul "PRIETENIE" ca sa incheie o relatie.

Si cand crezi ca stii toate raspunsurile, viata isi schimba intrebarile.

Si de fiecare data cand respir am dovada clara ca pot trai si fara tine.

Nu e in toate mintile, e doar in mintea ta!

Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe…

Cu totii suntem de acord cu frumusetea interioara si totusi lesinam dupa ambalaje.

In clipa in care te gandesti ca o sa pierzi ceva, brusc acel "ceva" devine cel mai important lucru din viata ta.

In momentele importante ale vietii realizezi cine tine cu adevarat la tine…

E asa minunat cand cineva iti cunoaste defectele si te place tocmai pentru ele!

Tot ce se spune dupa a 5-a bere, se numeste scurgere de informatii.

Cele mai frumoase lucruri sunt cele pe care ti le sufla nebunia si le scrie ratiunea.

Daca tot ce ai este un ciocan, toate obiectele din jur iti par cuie.

Incearca sa traiesti asa incat nimeni sa nu te observe acolo unde esti. Dar sa se simta lipsa ta acolo de unde ai plecat.

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.

Am ajuns la concluzia ca unii oameni se baga in viata noastra doar din simplu motiv ca e mult mai interesanta decat a lor!

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Dragostea pe care ti-o daruieste o mama nu ti-o va darui nimeni niciodata!