| Ralu216 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri mai originale:X plzbig grin Dau Fundy

Răspuns Câştigător
| DouaPuncteIcs a răspuns:

DeSii` pAr cuminTe` imi place` indeCentt` ! cA Eva Kentt` . n`am niCiun Sentimentt`!"

.`Cand` Mada` intra`n pAro0senii Se pUne` Pe Ea` o0 Lumina` . iSi caUta ViCtimaa` .` o0 facE ca Si o0` feLina!

? || MäDü` nU uiTa . sh iarTa greU ... SenTimenTeLe nu Se sterG rapiD din SufletuL meu!? =x ?"

.`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sA Te lAsS` ! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz` . E vinA tA` . ca mi-am pierduT incredereA` !"

vreau s planG pentru`. n0i sa imi cer iertare` `.in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are.`.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic... || ?"

FoOrmeAza` NumaRuL` meUu` Ori De caTe oRi vRei Sa` vOrbim` . Cheama`ma Sh o sa vyn`!

Deja iUbirEa`i dem0data` Baietii v0r aSaa` de0datA. PaRem 0 prAda` prEa us0aRa ! fEtel0r` Sa nu cEdatsii din priimA sEara!"

Te creD pe CuvanT canD te aUd .SpunanD` ca niCi Nu sunT SfanTa . .asa e .` da` ce Sa faC . aSta`i firEa . d0ar nu credeai ca in Viata Te inseaLa d0ar privirEa"

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT` !"

|| v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu vaTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii` .PenTruu` cA o0` faceti bine` . =x

|| Jtii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !"

Regret mereu cand ne certam d0ar din pr0stii,caci suntem amand0i ir0nici si plini de 0rg0lii!Ca.s tulburata,t0ata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,ad0rmind cu chipul tau in gand.""

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Mama` ce cOpila`.Ce tupeu`.C ochi c piciOare :O Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mne baby ai cazut in pakt :-xX DeLiCiOuS`!"

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X""

aUd vOrbee` pArSivee despre mnee`.si kOntinuaa barfaa`.da cand vOrba ajunge la mne.ishi cere sKuzee tarfaa`!"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!

la biSeRici m`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie.ca La caTe a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sA tRaGi!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere!

stii.n'Ai deekt ssa vOrbesti singuraa.imi gaseskti atatea defektee!retinee.sunt printsesa lui si asta e toot ce conteaza !"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!"

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa`ti arat cum sunt defapt .;x ]?

E o diva si-asta toata lumea-o stie, Din pozele de pe hi5 unde ea scrie, Ca e barfita pentru ca e talentata, Cand o barfim noi ea e cea mai castigata

"Itzi spuUn clarr si Cu gesturi* nU!=)."

"Tot ce pot spune acum este doar un simplu"este prea tarziu". Prea tarziu pentru iubire"

●De ce te prefaci ca nu il mai placi? cand fardul ti s`a uscat pe obraz?!●"

●Sper ca in timp,totul sa devina doar o amintire urata...iar in esenta un sentiment placut!●[

In mine se mai vorbeste si astazi de tine.

"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci! •

"Inima nu e ceva cu care sa te joci,inima nu e o jucarie, dar...daca o vrei distrusa,doar daruieste'o unui baiat :]

Enervez in rate lunare

FaTa MoDeL... AsTa O sA FiU pT eL[ ]

•ღItzi place zambetul si chipul meu de copil__Itzi place cum arat__Itzi place al meu stil__Itzi place ca n`am figuri si ca sunt naturala__Itzi place ca exist si ca sunt reala•ღ

.sa iubestifara conditzii.sa vorbestifara intentzii,sa daruiestifara motive,sa tzii la cineva fara explicatzii

Ma acoperi, ma intzelegi, ma strangi in bratze si ma incalzesti...ma faci sa cred ca in 2 este mult mai greu sa pierzi

[♥]un nou inceput fara vreun sfarshit •sa ne iubim fara sa stim ca ne-am iubit •fara explicatzii sau sfaturi de la altzii[♥]

º•Tu tzineai Mult la el,.º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul.º•

"Chiar daCa eL nu o sa`Mi sp0ona " nOapTe bUna! " , sau pe sTrada " buNa ! " . am o pRieteNa caRe ma suNa ca sa`mi sp0ona " faTa ejti de 1000 de oRi mai b0ona deCat aia pe caRe eL o suNa` ""

Sunt destul de draguta pentru tine sau mai trebuie sa mai bei?

Fara tine sunt nebun si cu tine innebunesc!"

"Daca ceea ce vezi nu te multumestee.nu mai cauta in mine ceea ce nu exista!""

.Toot ce e bun in sufŁetu` meu Se Łeaga de tne:-x !

~Rade atata timp cat respiri`Sii Iubeste atata timp cat Traiestii` !~"

~Oo vezi cum pleaca cu ochii goi`Tu :-JPrea mandru saa o opresti`Crezand ca vine inapoi`:-J !~

~ Daca nu te caut Inseamna ca nu mi`e Door =p~ :-x ! ~"

~M`ai judecat inainte sa ajug la inima ta.Nu se face asa`:-s.~"

~Vad ca te pierzi cand vrei sa vbesti despre mine`! ~"

~ Astazi de exemplu`Vreau sa pierd timpuuu`Vreau sa schimb ritmuuu`Atat de simpluuu`:-x ~

~Cand voi uita euuuItsi vei aminti tu ~"

"●๋•Este atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu, ca nu o sa fie vreodata ●๋•"

ו♥°chιαя dαcα иυ ѕυит тσαтє яσz.тσт тι ℓє cσℓσяєz єυ σdαтα !ו♥

Oo sa am mereu` aceel ceva Ce ti`l dorestiShi nu`l are altcineVa ) !"

Tu vei fi mereu langa mine, timpul ce trece va sta. Si rasaritul cu apusul poate, se vor saruta

Te iubesc foarte mult si poate o sa razi de mine, ai plecat de un minut si deja mi-e dor de tine"

"de atatea ori m-ai dezamagit.iar eu de si mai multe ori te-am iertat si totusi fara tine, e ca si cum as fi fara aer"

Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da

in ciuda aparentzelor d fata rea.ea are o inima.iubeshte cu ea.pune l suflet.dar nu dovedeste.stie ca oriqm.EL o dezamageste

"snt o mie d pers kre vor s m invetze s m schimbe qmva l dau l o parte si merg mai dparte e alegerea mea:X:X:X"

"Exista doua cai sigure spre dezastru: sa asculti de toata lumea si sa nu asculti de nimeni.""

"M-am nascut sa fac fitze … Nu sa le suport pe ale altora"

IUBIREA nu inseamna decat un ESHEK.nu te risca.ai sa REGRETZI odata."

"fiintzele umane cele mai fericite.nu poseda mare lucru ele doar sunt:X:X"

"Pun ganduri in randuri scrise-n rime. Nu sunt model pentru nimeni nici pentru mine."

Fetele bune ajung in rai. Fetele rele ajung unde vor ele

.o vara fara limiteee

"Nu am de gand sa ma agit pentru ceea ce zic altii.Si nici nu am de gand sa ofer mai mult decat primesc.Ce e al meu e al meu Ce e al tau cu siguranta l`am avut deja[][;

""Sunt atatia ce ii spun: " Stii papusa . te iubesc ! " . Si asa de simplu le raspunde : " Sorry boy . Da` nu esti ce`mi doresc ! """

"●Te asteptai dupa atata timp sa stea la greu cu tine .Tzeapa.A plecat unde simtea el ca ii va fi mai bine ●

Departe de ceea ce nu`mi da pace`!"

""Stie cum sa paseasca elegant sa te uiti dupa fundul ei,stie sa isi faca paru`. sa vrei sa`ti treci mana prin el si stie sa zambeasca timid ca sa vrei sa o mai vezi o data!

"Gandeste ca un adult.iubeste ca un adolescent.zambeste ca un copil.

Atunci cand vei vrea zambete pure, adu-ti aminte ca tu le-ai facut perverse !

"Înţeleg,nu reprezint nimic pentru tine,tu vrei să uiţi tot ce s-a întâmplat între noi,ai trecut mai departe,iar eu,eu de ce nu fac acelaşi lucru?"

"si te'ai intrebat,daca nu cumva te'am iubit si tu ai profitat ?nu,imediat ai uitat.

"●Te asteptai dupa atata timp sa stea la greu cu tine .Tzeapa.A plecat unde simtea el ca ii va fi mai bine ●

"E greu, dar sunt aici. Gata sa te ridic cand simti ca pici

Îmi place să cred că o să te mai văd.poate nu azi.poate cândva.poate că nu tot acolo.poate altundeva.îmi place chiar dacă nu mai găsesc unele cuvinte.îmi place!

Fa`ti prieteni noi,dar NU`i uita pe cei vechiei ti-au fost alaturi cand nu stiai de unde sa`ncepi ! :

"Zi de zi,alergi prin mintea mea ! "

"NU intelegi cum ieri a fost dependenta,azi nepasare"

"Atunci cand vei vrea sa o incanti cu vorbe frumoase,sa`ti aduci aminte ca ea nu mai crede in povesti. [Oana own :p.]"

Ai sa lupti o viata-n treaga pentru fericire copile ,iar altu'-ti ia fericirea care are mai multe pile!

Daca as putea i-as da parte din mine Vreau sa o vad zambind, urland. de fericire !"

Chiar daca esti ranit,cineva ti-a zambit si soarele rasare chiar daca doare .

Deschide ochii, timpul trece nu visa frumos realitatea e rece!

Si o strangi la pieptul tau la fel ca acum ceva timp . Si nu ai renunta la ea pentru nimic

"Doar cu tine priveam acel rasarith de soare ,Doar pe tine te strangeam la piepth cand apunea in zare

Daca ai nevoie de mine nu sunt aici . strig-o pe ea poate isi face griji !
Sper sa iti placahappy
Funda?big grin

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Iata cateva statusuri frumoase, bune:

Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.
Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.
Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur.
Luna de miere este un concediu pe care ni-l luam inainte...de a lucra pentru un nou sef!
Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"
Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare, dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.
Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent. Sau s-ar putea sa fii … seful.
Cine se scoala de dimineata doarme mai putin...
Cine se scoala de dimineata, ii vede pe ceilalti dormind...
Daca ai carte, o duci la anticariat...
Decat intelectual, mai bine un amarat de miliardar...
Cine fura azi un ou, maine face omleta...
Cum iti asterni, cum vine altul si se culca in locul tau...
Cand doi se cearta, al treilea... e martor...
Nu face azi ce poti lasa pe maine...
Cine-i harnic si munceste ori îi prost ori nu gândeste. scoala multa nu se cere... sa fii prost, sa ai putere...
Spre deosebire de frumusete, prostia este vesnica...
De ce pizza vine la comanda mai repede decat salvarea?
Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu.
Nu lua niciodata un somnifer si un laxativ in aceeasi seara.
Enervez in rate lunare
Ce statusuri aveti fratilor, v-ati facut cu totii filozofi!
Daca pozele ar vorbi... ce crezi ca ar spune avatarul meu
Nu beau, nu fumez, nu ma droghez. un singur defect am - mint!

Numai bine

| AngelSpeed a răspuns:

Daca intr-o zi gasesti femeia cu altu si-ti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi!
Viata e un joc de rahat... dar macar are grafika buna!
Poimaine se implinesc 2 zile de cand nu mai fumez... asta da vointa!
Nu beau, nu fumez, nu ma droghez... un singur defect am - mint de rup!
NU FURATI! Parlamentarii nu suporta concurenta.
Eu le stiu pe toate... da-s maritate!
Join the dark side... we have cookiez!
Am mancat usturoi... Nu pot vorbii!
Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit.Acum ca am crescut am realizat ca asa este!
Fetele imi bat in geam...si n-aud... am termopan.
Mai bine taci si doar pari prost... Decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala!
Invisible to everyone! only loosers can see me.
Prea bun ca sa fiu Light!
Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ...altora!
M-am sculat cu fata la cerceaf asa ca nu ma intoarce!
Esti o fata de milioane…i-a 50 de mii si du-te...
INCREDIBIL. Incearca si tu l! Da-te de 3 ori cu capul de monitor, Da-ti cu tastatura in gura de 20 de ori, Arunca-te pe geam si inchide ochii. ca rezultat ai sa vezi persoana iubita ce ti-e harazita sa-ti fie nevasta
Ce par frumos ai... pacat ca iti iese din nas!
Ce bine arati... ai fost bolnava?
Astazi am aflat ce e Iubirea... maine afli tu ce-i despartirea!
De ce sa bei si sa conduci cand poti sa fumezi si sa zbori?!
Caut cu lumanarea… gasesc aproape orice
Eu sunt negru ca piperu ma iubeste tot cartieru.
Cine nu ma poate inghitii... sa ma suga!
E bine sa lasi bautura. dar nu e bine sa uiti unde ai lasat-o!
Nu beti apa, pestii fac sex in ea!
My name is Bond... Vaga Bond
Aici poate fii reclama ta!
Doctorul mi-a spus ca sunt nebun... dar vocile din cap cica nu e adevarat
Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel prietena, dorm de la 22 la 6, sunt foarte cuminte. Dar si cand ies din spital...
Bate si ti se va deschide... proces penal!
Salvati energia, dormiti la scoala!
Vand Pitbull. Mananca orice si ii plac foarte mult kopiii.
Angajez Clown. Rog seriozitate!
O femeie trebuie sa faca 70 de lucruri. 69 si cartofi prajiti!
Stiti care e partea cea mai nasoala? Mama prostilor e mereu gravida
Bautura si gagici pentru toti cei de aici!
Daca vin cu-n sac de nuci. e de ajuns sa-ti dau la buci?
Doar cu sabia si cu pumnu... Poti sa ajungi numarul 1!
Ce bine arati. ai fost bolnava?
Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie… cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger!
In bere e putere. In vin e sanatate. In cognac e distinctie, iar in apa sunt mikrobi.
Te Iubesc si nu vreau sa te pierd… voi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva…
Mi-am luat de curand BMW X5 si l-am tunat pana l-am fackut ARO!
Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste decorul unei sincere prietenii numai daca spectacolul a luat sfarsit
Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE
In padurea cu alune aveau casa 2 pitici...Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?
Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua.
Cand stapanul nu-i acasa, sar pe geam si intru in casa.
O sa mori bah puta ascultandu`l pe gutza…
Draga esti de milioane…i-a 50. 000 si du-te...
Dansez pe sarma DND
Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.
Numar oile de pe mess... daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data... big grin
Astazi… am aflat ce e Iubirea :X …. MAINE…. afli tu ce-i despartirea.
Dragostea se naste in priviri, creste pe buze si moare in lacrimi
Nu-s momentan la tastatura, dar dac tipi foarte tare la monitor s`ar putea sa te aud…
Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ...altora!
Sunt un rege… am bani, am masina, am casa, dar ce rost au toate astea d
Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit… Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul… Ai fost alaturi de mine cand mi-am busit masina… Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!
Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul…
Sunt singur si sunt sigur ca si tu esti sigura ca nu mai vrei sa fii singura
Viata e ca hartia igienica...lunga si folositoare
Cand eram mik credeam ca faima si banii ma vor face fericit. acum ca am crescut. am realizat ca asa este!
aca nu te am pe tine?

Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca... "Asa a fost o data!"

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru - ma-i lasat sa plec
Sunt ca un inger fara aripi. fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate sad
Daca crezi in vise atunci vei dormi toata viata