| bombo9 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri misto mistolove struck...multumesc:d

Răspuns Câştigător
| Eu4EverX a răspuns:

Vrei sa incerci dar nu ai curaj.vrei sa ma atingi dar totu`i un miraj.renunta la vise sunt lucruri interzise

Barfa E Reclama Fara Plata. Deci Barfeste Fata. Oricum eu voi fii mai castigata

In lumea voastra falsa, noi zambim neconditionat.Mereu impreuna prietene ca o poveste cu un final neterminat.

Asta-s eu,n-am ce sa fac.Am vazut ce fete-ti plac.Nu`mi voi da ochii peste cap.Nu pot fi cum ai visat!

Cele mai inteligente minti,actioneaza inteligent.

Cu indiferenta ta m-ai facut si mai tare.Acum nu-ti convine...Dar incet,incet calc pe urmele tale.Si abia astept sa vezi si tu ca indiferenta doare...

Ador ca sunt atat de mica pe langa tine.Ador ca ma simt in siguranta langa tine.Ador fiecare atingere.Ador diminetile cu tine.Te ador pe tine!

Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"

"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"

"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"

"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"

"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"

"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"

"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"

"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uitzi ce e Respectul"

"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"

"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferentza Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"

"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"

"Inchid usa,sting lumina,trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"

"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."

"Cei care ma critica si ma invidiaza.vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"

"Vei cauta privirea mea,in fiecare "ea" din viata ta!"

"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."

"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"

"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"

"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"

"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!

"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."

"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."

"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."

"Nu merita sa plangi pentru nimeni ! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"

"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"

"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"

"Nu ma las condusa,nu am dc sa admit,am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"

"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc,dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"

"Imi iubesc prietenii,dar dusmanii ii ador,pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu,cu o treapta deasupra lor"

"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"

"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "

"Nu mai sunt fetitza pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"

"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi,du-te acolo unde vrei sa mergi,fii ceea ce vrei sa fii,ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"

"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"

"Ce le tot pasa pe cine iubesc,cu cine vorbesc,de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine,cum,unde si cat!"

"De ce oare vb u despre mine?de ce oare ma pui la un loc ca tine?in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"

"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"

De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna,am sa-l las cu telefonu-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap,mai vorbim.ca daca suna,suna ocupat. "

"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"

"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"

"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"

".am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."

"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."

"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."

Îmi e dor de tine.de căldura ta...în zilele când mă culcam cu tine...draga mea pijama

Noaptea am cosmaruri pentru ca ma gandesc la tine!

Iti place sa fi mangaiat? Sa fi atins si sa fi pipait? Si. Sa fi incins? Iti place respiratia celuilalt langa urechea ta? Sa iti respire pe gat sau pe fata? Iti place sa incerci pozitii noi? Sa incepi rece si sa sfarsesti cald si transpirat? Ia AUTOBUZUL!

Yesterday is history, tomorrow is mistery and today is a gift, that is why we call it present.

"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe."(Nicolae Iorga)

"Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea." (Georges Brassens)

"Nimic nu e departe cand iubesti."(Eliade, Sarpele)

"De la sublim pana la ridicol nu-i decat un pas."(Tudor Vasiliu)

"Iubirea unei femei, se stie ca

Este un lucru dragut dar si de temut."( George Gordon, Lord Byron)

"Time is money !"

It's ok, i got lost on the way but i'm a supergirl,and supergirls don't cry

Dear God, make me a bird, so i can shit on everyone!

Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos.Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost !

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

Am ramas la fel de innocenta.diferenta este ca acum nu imi mai este frica de aparenta.iubesc p cine ma iubeshte.

Am invatat sa respect .ea respecta doar banii.am invatat sa lupt singura.ea e zero fara tati si mami.stii ca u ai aleaseu am drumul meu acum.al tau e’n celalalt sens

Pentru Un Moment.Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce "

» •"mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva •?-+ •»

•De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!•

» •O arzi nemotivat de ***. Esti timp pierdut.capitol sters Eu am plecat• »»

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :

Zambeste celor care te urasc…Sa simta ura ta.Zambeste celor care te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…

Lasa’ma cu textele ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut si daca nu a fost asa.a fost pentru. ca n’am vrut!

Sa poti sa crezi Cand unii te insala, Sa te ridici Cand altii te doboara, Sa poti pastra Cand altii vor sa te alunge Sa razi chiar daca sufletul iti plange Si cald ramai Chiar daca afara ninge Aceasta-i arta DE A INVINGE

ThE uItI lA mN iNvIdIoAsA pHe sUb BrEtOn DaR eO ThE vAd MaI pIeRdUtHa ca Un ApEL Pe TeLeFoN:X

"uiTa`te atent nu InSiSteNt priVeStHE dAr nu aTinge tE pOt resPiNge ! viseaza dorEsThe ! DaR In REalitAte Nu Ma PoTi AtIngE!"

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

Dragutza cat sa te faca sa te intorci de 2 ori,dulce suficient de mult, putin nebunatica dar nici salbatica, genul de fata care te face sa zambesti

? ?draga nu ma privi cu ura spui te iubeshte dar eu sunt mai bunaa.j Inca ceva papusha e o diferenta intre mine si tine.Eu nu am sange de tarfa in mine.Asa ca tine[]

Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitor ca inainte

A pretty girl can kiss a guy, a bird can kiss a butterfly, the rising sun can kiss the grass, but you my friend! yes you! YOU CAN KISS MY ASS !

Am învăţat că poţi continua încă mult timp după ce ai spus că nu mai poţi.

Am învăţat că indiferent cât de mult suferi, lumea nu se va opri în loc pentru durerea ta.

Am învăţat că oamenii la care ţii cel mai mult îţi sunt luaţi prea repede…

Am învaţat că este prea greu să-ţi dai seama unde să tragi linie între a fi amabil, a nu răni oamenii şi a-ţi susţine părerile.

Am vrut sa scriu pe zapada "te iubesc",dar a continuat sa ninga si nimeni,niciodata n-o sa stie ce au scris infriguratele mele degete,nimeni in afara de mine.

Ai vrut sa fugi si eu nu te-am lasat,ti-am frant aripile si te-am incuiat,nadajduind ca intr-o zi vei fii al meu.Intr-un tarziu,lipsita de speranta,ti-am redat libertatea,iar tu te-ai oprit din drumul tau grabit si m-ai privit o clipa,numai o clipa si ai plecat...In urma ta visul meu a fugit dupa tine,dar nu te-a putut prinde.erai prea deja al alteia!

tu vei fi mereu langa mine ! timpul ce trece va sta si rasaritul si apusul ! poate se vor saruta

iubirea te face sa plangi cand inca nu sti ce sunt lacrimile , lubirea te face sa razi in intunericul noptii, purtanduti visele pe aripile de fum ale zorilor

credeam ca ma iubesti , credeam ca te iubeam un joc atat de simplu, dar azi nu te mai am, dear fi sa pasim in trecut, ce ar mai fi acum , ar fi un alt inceput , sau sar alege scrum...

Nu uita ca si cei mai frumosi trandafiri au spini!

28 răspunsuri:
| Eu4EverX a răspuns:

Vrei sa incerci dar nu ai curaj. vrei sa ma atingi dar totu`i un miraj.renunta la vise sunt lucruri interzise

Barfa E Reclama Fara Plata. Deci Barfeste Fata. Oricum eu voi fii mai castigata

In lumea voastra falsa, noi zambim neconditionat.Mereu impreuna prietene ca o poveste cu un final neterminat.

Asta-s eu, n-am ce sa fac.Am vazut ce fete-ti plac.Nu`mi voi da ochii peste cap.Nu pot fi cum ai visat!

Cele mai inteligente minti, actioneaza inteligent.

Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"

"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"

"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"

"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"

"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"

"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"

"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"

"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uitzi ce e Respectul"

"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"

"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"

"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"

"Inchid usa, sting lumina, trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"

"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."

"Cei care ma critica si ma invidiaza. vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"

"Vei cauta privirea mea, in fiecare "ea" din viata ta!"

"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."

"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"

"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"

"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"

"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!

"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."

"Nu merita sa plangi pentru nimeni! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"

"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"

"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"

"Nu ma las condusa, nu am dc sa admit, am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"

"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc, dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"

"Imi iubesc prietenii, dar dusmanii ii ador, pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu, cu o treapta deasupra lor"

"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"

"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "

"Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"

"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi, du-te acolo unde vrei sa mergi, fii ceea ce vrei sa fii, ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"

"De ce oare vb u despre mine? de ce oare ma pui la un loc ca tine? in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc, habar nu ai cine sunt"

"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"

De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna, am sa-l las cu telefonul-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap, mai vorbim.ca daca suna, suna ocupat. "

"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"

"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"

"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"

". am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."

"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."

"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."

Îmi e dor de tine.de căldura ta... în zilele când mă culcam cu tine... draga mea pijama

Noaptea am cosmaruri pentru ca ma gandesc la tine!

Iti place sa fi mangaiat? Sa fi atins si sa fi pipait? Si. Sa fi incins? Iti place respiratia celuilalt langa urechea ta? Sa iti respire pe gat sau pe fata? Iti place sa incerci pozitii noi? Sa incepi rece si sa sfarsesti cald si transpirat? Ia AUTOBUZUL!

Yesterday is history, tomorrow is mistery and today is a gift, that is why we call it present.

"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe."(Nicolae Iorga)

"Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea." (Georges Brassens)

"Nimic nu e departe cand iubesti."(Eliade, Sarpele)

Am invatat sa respect. ea respecta doar banii.am invatat sa lupt singura. ea e zero fara tati si mami.stii ca u ai aleaseu am drumul meu acum.al tau e’n celalalt sens

Pentru Un Moment.Am Crezut Ca Ma Vei Distruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte dulce "

» •"mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva •?-+ •»

•De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!•

» •O arzi nemotivat de ***. Esti timp pierdut.capitol sters Eu am plecat• »»

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :

Zambeste celor care te urasc…Sa simta ura ta.Zambeste celor care te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…

Lasa’ma cu textele ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut si daca nu a fost asa. a fost pentru. ca n’am vrut!

Sa poti sa crezi Cand unii te insala, Sa te ridici Cand altii te doboara, Sa poti pastra Cand altii vor sa te alunge Sa razi chiar daca sufletul iti plange Si cald ramai Chiar daca afara ninge Aceasta-i arta DE A INVINGE

ThE uItI la mN invidioasa pHe sUb Breton Dar eO ThE vAd MaI pierduta ca Un ApEL Pe TeLeFoN:X

"uiTa`te atent nu InSiSteNt priveste dAr nu aTinge tE pot respinge! viseaza doreste! Dar In REalitAte Nu Ma Poti AtIngE!"

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

Dragutza cat sa te faca sa te intorci de 2 ori, dulce suficient de mult, putin nebunatica dar nici salbatica, genul de fata care te face sa zambesti

? draga nu ma privi cu ura spui te iubeste dar eu sunt mai bunaa. j Inca ceva papusa e o diferenta intre mine si tine.Eu nu am sange de tarfa in mine.Asa ca tine[]

Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitor ca inainte

A pretty girl can kiss a guy, a bird can kiss a butterfly, the rising sun can kiss the grass, but you my friend! yes you! YOU CAN KISS MY ASS!

Am învăţat că poţi continua încă mult timp după ce ai spus că nu mai poţi.

Am învăţat că indiferent cât de mult suferi, lumea nu se va opri în loc pentru durerea ta.

| anna98 a răspuns:

135.Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.

136.Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine

137. Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis

138.Ai o voce asa frumoasa, dar nu stiu de ce o irosesti vorbind!

139.Nu-mi da sfaturi, stiu sa gresesc si singura

140.Vata de zahar? NU.Sirop de capsuni? NU Ciocolata?! NU Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine!

141. Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.Supara cel ce iubeste. Cel iubit isi bate joc

142.Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi

143.Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului. - William Shakespeare

144.Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul

145. IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul

146. Dragostea nu are nevoie de cuvinte Se poate spune Te iubesc cu o singura privire!

147.Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!

148. Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vietii

149.Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

150.Zambeste, si aratale ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!

151.Nu privi in spate, lasa-n urma tot ce-a fost. Tu incercai sa te ridici. El te tragea in jos. Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti, ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!

152.Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma.Ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul

153.Totul trece.Asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme.

154.Incerc intai de toate pe mine sa ma iert incetez sa mai caut ce credeam ca e perfect si dintre atatea amintiri o sa aleg ce e frumos o sa-ncerc macar o data sa nu vad totul pe dos.

155. Daca toti oamenii ar sti ce spun ceilalti despre ei, n-ar mai exista in lume nici macar patru prieteni.

156. Iubirea este sa dai ocazia cuiva sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face.

157.Lupta sa obtii ce iti doresti in viata, sau vei fi nevoit sa te multumesti cu ce primesti!

158.Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi.

159. Tacerea este prietenul adevarat care nu te tradeaza niciodata.

160. Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta!

161.Viata este o scena iar noi toti actori

162.Zambeste, atunci cand doare cel mai mult!

163.Viata e scurta Incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat si nu regreta nimic ce te face sa zambesti!

164.Si nu mi-e frica, el e langa mine, si totul va fi bine

165.In viata cat ai sa traiesti Multi ochi caprui ai sa intalnesti In timp ce te uiti la ei Gandeste-te si la ai mei

166.Ma invidiezi? Ai dc Ma barfesti? Nai decat Regreti ca mai cunoscut? Nu-mi pasa Indrazneata? Nu mai spun.Incapatanata? Pana peste masura Nemultumita? Intotdeauna

167. Buna reputatie a unei femei se datoreaza tacerii multor barbati

168.Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa. E fruomoasa pentru ca o iubesti tu!

169. Un prieten bun e langa tine nu cand ai nevoie, ci cand gresesti

170.Nimeni nu poate sa imi fure zambetul care`mi apare cand ma gandesc la tine. Si nimeni nu`mi poate fura inima pentru ca ea deja iti apartine!

171.Stiai ca dragostea este cel mai ciudat joc din lume? sau amandoi pierd, sau amandoi castiga.castigam si noi ceva azi?

172.De ce să mă înec în lacrimi şi să nu dau aceast mesaj de despărţire când pot să încep să studieaz iubirea adevărată şi să învăţ cuvantul "feicire"

173.Nu conteaza cat ma iubesti atata timp cat te prefaci!

174. Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.

175. E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente.

176. Iubirea:ce rost are sa iubesti daca niciodata nu ai parte de ea?!

177.Probabil poza mea din rama mi-ar soptii : stii, nu esti ceea ce-mi doream sa fii!

178. Ochii care te priveau candva cu atata dragoste, acum plang si se uita in alta parte

179.Complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.

180.←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

181.←♥→Nu’s fitoasa.prea putin imi pasa. uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!♥

182. Vor exista mereu oamenic care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

183. E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

184. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

185.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta? prostia si stiti dc? pentru ca se raspandeste

186. Dragostea lui este ca vantul:o simti dar nu o vezi

187.Am un talent nativ. Să folosesc un zâmbet pe post de sedativ!

188.Nu te Schimba urmează-ţi visele nimeni nu te poate oprii.Nu ceda orice ar fi!

189. Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii.

190. Te crezi in lumina reflectoarelor in centru multimii. Dar de fapt esti singur in camea ta iar becu de 2 watzi bate in oglinda si iti creaza senzatzia de vedeta iar zgomotul care intra prin crapatura termopanului pare a fi urletul multimii

191.Cu fiecare privire imi bagi un cutit in inima, cu fiecare apropere il infigi mai adanc, cu fiecare cuvant doare mai tare, ca apoi cu distantzierea sa-mi iei si cutitul ala si sa nu mai am nimic, macar ala imi aducea aminte ca te iubeam si ma facea sa ma doara

192.De ce oare nu simt ca ploua? Pentru ca u esti langa mine si esti ca o umbrela

193.Pentru un moment ti-a ramas in suflet De-atunci o porti cu tine, oriunde, oricand, si simti ca deja face parte din tine.

194.Zambeste! E al doilea cel mai frumos lucru pe care il poti face cu buzele

195.CiNE zAmBEstE cand LuCRuRIle MeRG rAu. S-A gAnDit Pe CinE sa DEA VinA

197. Puteti copia originalul dar niciodata nu veti fi ca el

198.Ai pIeRdUtH Un dIaMAnT: (iN TiMp cE ErAi prea OkUpAt sa CoLeCtIoNeZi pIeTrIkElE
Sper as te ajutehappy

| вèiiiвiii a răspuns:

Statusuri de dragoste 101 " Inima mea este ca un templu. Intri,te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "

Statusuri de dragoste 102 " M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino… ! "

Statusuri de dragoste 103 " Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet,ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "

Statusuri de dragoste 104 " Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

Statusuri de dragoste 105 " Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

Statusuri de dragoste 106 " Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu ! "

Statusuri de dragoste 107 " Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

Statusuri de dragoste 108 " Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

Statusuri de dragoste 109 " Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

Statusuri de dragoste 110 " A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine ! "

Statusuri de dragoste 111 "

T- tandra
E- eleganta
I- irezistibila
U- unica
B- blanda
E- eterna
S- scumpa
C- curajoasa…

Statusuri de dragoste 112 " De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu… "

Statusuri de dragoste 113 " Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima,ti se goleste creierul…. "

Statusuri de dragoste 114 " Cand te crezi singur…. gandeste-te ca…. persoana iubita te urmareste la fiecare pas… :X :X :X "

Statusuri de dragoste 115 " Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine… TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 116 " Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face… "

Statusuri de dragoste 117 " Iti vad lacrima pe obraz cum incet iti curge, zambeste pentru mine. Si ma jur pe viata mea ca voi face totul ca sa fie bine… "

Statusuri de dragoste 118 " Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador… "

Statusuri de dragoste 119 " Fara tine ma sting… Ma hranesc doar cu nopti din trecut… Stelele plang in urma ta…Cum as putea sa uit… Cerul e trist… toate vb numai de noi… iar mie… mi-e dor de ochii tai… "

Statusuri de dragoste 120 " Dragostea se naste din priviri,creste pe buze si moare in lacrimi ! "

Statusuri de dragoste 121 " Ori e alba, ori e neagra… inima mea mereu se-ntreaba…. daca am facut bine cand m-am indragostit de tine… "

Statusuri de dragoste 122 " Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face… "

Statusuri de dragoste 123 " Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis… "

Statusuri de dragoste 124 " Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

Statusuri de dragoste 125 " Aseamenea unui zambet se ascunde mii de lacrimi… "

Statusuri de dragoste 126 " Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga… "

Statusuri de dragoste 127 " In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu…. iubirea mea ! "

Statusuri de dragoste 128 " Gura ta alaturi de-a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis , un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi
iubi mereu , iubirea mea , dulcea mea iubire… "

Statusuri de dragoste 129 " Nu te speria!Sunt la spital!m Mi-au gasit ceva la inimaFii fara grija, operatzia nu a reusit.Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

Statusuri de dragoste 130 " Probabil poza mea din rama mi-ar sopti :"stii nu esti ce-mi doreams a fii "

Statusuri de dragoste 131 " Nu stii ce greu imi v-a fii…. daca ai sa pleci si nu o sa mai vii… "

Statusuri de dragoste 132 " Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa… "

Statusuri de dragoste 133 " Pentru tine dragostea a fost o gluma. si ai trait cu mine numai in minciuna… "

Statusuri de dragoste 134 " Numai langa tine viata mea e roz…. TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 135 " Pentru ochii tai ti-as da si luna si marea, pentru ochii tai imi plange acum inima. As vrea langa ei sa fie doar c ne leaga p noi doi, langa ei sa fie doar dragostea mea si a ta… "

Statusuri de dragoste 136 " As vrea sa dorm pe parfumul trupului tau, sa ma topesc cand atingerea ta ma arde, iar sarutul meu sa soarba dulceata buzelor tale…TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 137 " Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru. ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o
lupta……….iar u te vei inchide si mai mult in tine………nimic nu este pentru.
TOTDEAUNA ! "

Statusuri de dragoste 138 " Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…"

Statusuri de dragoste 139 " Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine… "

Statusuri de dragoste 140 " Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta… "

Statusuri de dragoste 141 " Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze… "

Statusuri de dragoste 142 " Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete… "

Statusuri de dragoste 143 " Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta… "

Statusuri de dragoste 144 " Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti… "

Statusuri de dragoste 145 " Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

Statusuri de dragoste 146 " Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice ! "

Statusuri de dragoste 147 " I loved you once, I love you still, Always had and always will… "

Statusuri de dragoste 148 " In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare….te stiu din cartile de basme si povesti….cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti… "

Statusuri de dragoste 149 " Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim….ca nu stim ce este DRAGOSTEA….dar o inima batrana nu ar rezista la atat suferintza… "

Statusuri de dragoste 150 " Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe ! "

Fundaaa?

| jumbO a răspuns:

Http://ymstatus.com/

Www.statusuri.ro

dar primul este super :X

| kennyspark a răspuns:

Daca femeia ar fi buna si dumnezeu ar avea una
sau daca nu. pe google sunt o groaza

| bLow a răspuns:

Cred ca am picat la momentul potrivit in locul potrivit www.statusuritraduse.slayslc.com
Pwp:*

| Maryna_6473 a răspuns:

Sunt o fata cu tupeu! Sh fac nu`mai ce vreau eu!

Tu esti NIMENI pe langa MINE!

Daca nu ma crezi pe mine! Hai cu Pa`uu pe La tinee!

Iubithulee ori ca mine.sau deloc. : )

Am o vorba de la tata : Intr`o zi se`ntoarce roata!

Nu e sORa mea.pE bune.dar sunt NoOrocoasSa ca am gasit`o prin atata lUme :X

suntem cele mai bune prietene.Sh asa va fi mereu.Pentru ca ea vorbeste SinCEr ...Cum vreau eu!

Ejtii baiat de baiat.dar pacat...ca Esti un rahat.

De maine iti spun PA...du`te la curva thaa!

viata nu este sinonima cu Moartea...ci Cu IndiferentzZa. love struck

tOtUl se reduce la persoana :EUuUu!

Te iubesc in stil fitZosS pe sistem PeRRiCCuloSS :X

Sper ca te-am ajutat love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am invatat sa respect, ea respecta doar banii. Eu am invatat sa lupt singura, ea e zero fara tati si mami!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

si cand plang EU rad:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi sincer... ti-e dor, am dreptate? Pentru ca atunci cand ai fost cu mine, am trecut prin toate!
Chiar daca face el pe duru. Stiu ca ma iubeste

Totdeauna iubesti ceea ce nu poti avea! :X
Scumpule esti un dulce.happy Dar mintea nu te duce
Stai chill ca deloc nu m'a durat.Papaaaaaaaaaawave te pupppp:*Hai cauta'ma'n trecutbatting eyelashes!
Stiu ca din partea ta Femeile pot PleCa. C`au fost multe in Patul tau. Dar Nu si in Inima Ta
Te Prefaci Ca Nu O Placi, Dar Tu Tot La Ea Tragi
Mi'a zis mami odata, o vorba desteapta, printeso, nu alerga dupa caleasca care nu te asteapta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://beautifullthings.weebly.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

! Pt` kaa viataa nu e nicioadataa Rozstraight face

#. oriunde as pleca Si oricat d departe.inima mea tot pentru` tine` va bate pentru` ca te iubesc... te voi purta in Suflet. in gand mereu ingeru` meu; x by Rzv`love struckblushing`!

Doare... ce rau doare, amintirile ma dor si simt ca mor, ma seaca... of la inima m-ai secat, ai luat ceva din mine, cand ai plecat!

Pe tine nu te-as parasi asa imi spune inima, mai mult ca viata mea te voi iubi, dragostea mea!

Am pierd tot si-am sa ramas saraca, nu pierd bani pierd ce mi-e cel mai drag, iubirea in care am crezut, pentru ce m-o fi vandut...

In tine am incredere, cu tine trec peste orice, prin rau si bine am trecut, ca dragostea nu s-a pierdut...alaturi de mine ai fost, cand am inceput de jos, dar soarele a rasarit asa cum ti-am promis!

as vrea sa stiu daca te poti schimba sa fim iar ca alta data doi copii ce se iubeau

Nu mai esti la fel de.aia ai pierdut. Daca tot te schimbi, schimba. te cum erai la inceput. Poate doar asa iti vei amintii... Clipele frumoase, visele frumoase ce nu se uita orice.ar fi.

Nu`suport S te atinga altcnva`my aLesS sa faca asta in fata mea chiar daca nu my`suntem impreuna nu suport sa vd pe altcnva ca t`tine de mana(

Pe tine te vrea o seara, pe mine o viata, eu raman printesa lui... tu ramai o mare ZDREANTA!

nu conteaza in ce maniera ne-am imprietenit. conteaza ca suntem de nedespartit :

"Parca e ea. Cea care spune mereu "Te iubesc" in loc de "Multumesc"love struck"

"Fara pofta d viata

"Daca cineva nu a gresit niciodata, inseamna nu a incercat sa faca nimic nou.

"
"imi spui ca sunt rece cu tine, ca nu-ti mai spun vorbe frumose, dar ce ai vrea sa fac, cand tu le faci cu okiul la toate?"
■Inainte sa plec vreau sa stii ceva:. arunca pozele cu mine si sa nu’ti fie dor.ca n-are de cine"

Prietenii Adevaratsi Sunt Cei Care Te Ajuta.Kre Nu Te Lasa La Greu Niciodata Sh Care Au MEREU Timp Pt Tn`e...Prietenii Adevaratsi stiu cand Thu Esti Trist Sh Inceark Sa Te Inveseleask...Prietenii Adevaratsi Se Sh Ceartha Dar La Un Moment Dat Se Sh Impak Pt K Nu Pot Trai Unul Fara Celalalt

. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine are ceva status noibig grin?
va roooooog

| AlexUnder a răspuns:

Pai fi intotdeuna deosebita fata de alti la imbracaminte, ect.

| Ale_1302 a răspuns:

Eo` iubesc pe stil fitsos, pe sistem periculos "-"

Asta-s eu si na-i ce-mi face alta mami nu mai facebatting eyelashes

Happy? Tot timpu` love struck
Geloasa? Da!devil
Frumoasa? Si la prima ora a diminetziibatting eyelashes
Ma urasti? =d> tu ai de pierdut, nu eu! :-p
Ma iubesti? RENUNTA!love struck
Urata? Niciodata!batting eyelashes
Barfita? Dabatting eyelashesmandra de asta! cine nu e barfit e un nimeni "

Am spus ca te iubesc?:-o Da?! OoOps, Am mintit blushing!batting eyelashes

| madalina_2793 a răspuns:

Nu imbatranesc, imi creste valoareawinking

| madalina_2793 a răspuns:

Sunt cuminte... si te fac doar din cuvinte big grin

| bebi14 a răspuns:

Am pornit cu mâna goală spre lacăte închise. Călcând pe orgolii, arzând zeci de foi scrise!

Tee`iubesc pana la cer `.Eu st fetita Ta`.iar. esti Baiatul meu dee` cartier

"[] Afishez`fite proprii`...iar`voi tarfelor`. dati`copy []"

Cnd eram mica, tati imi spunea ca sunt printesa, acum n’am regat si pe deasupra sunt perversa.

"][::` O Stare AmeTita. PuTin InvaRtiTa Dar SmekeRita. Aiureala. Abureala. IntOcmita ZapaCita. InvartiTa. 1000 De Stari In`trunNa. Ca mine Nu e Nici Una.""

Vino,langa mine,te iubesc tu esti si vei fii totul pentru mine
Vino,langa mine,lasa-ma sa-ti spun tot ce simt pentru tine []

Te vreau langa mine in fiecare noapte
Te vreau zi de zi sa imi fi aproape

Tu ai fost sigurul care mereu, mereu m-a ajutat,
M-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au innecat!
Au fost momente grele peste care am trecut
Fara tine, langa mine sigur nu as fi putut

Am invatat sa ma bucur de raza de soare care ma mangaie bland Te iubesc

Seara sa imi spui :"Te Iubesc, noapte buna"
Sa te sarut, sa te alint, sa am grija de amandoi

←♥→ Stiuu` - ca nu`s exact asa cum ti-ai dorit s` fiuu`, ca nu`s printesa aia p` care s-o sarutsi pentru a 0 vrajii ←♥→

←♥→ Am nev0ie - d` tine, caci tuu` m` fki s` uit d` tot chiar sh atunci cand urluu`: " D0amne nu` mai pot! ←♥→

←♥→ Pentruu` - ca ati fost tarfe p` fata, imi ajung 5 degete sa`mi numar Bff`urile p` viata! ←♥→

←♥→ Nuu` t` grabii` s` ma catal0ghezi daca` nu` stii c` se`ntampla in fiecare zi, s` ma etichetezi doar atunci cand vei stii! ←♥→

←♥→ Sarutuu` lui Iuda l`am simtsit prea des p` fata, sh orice palma te`nvatsa s` fki fata! ←♥→

←♥→ Sunt p0vesti c` ard neincetat, p0vesti c` nask din iubire. Am trecut prin multe sh am sperat, sa`nveti s` crezi in mine ←♥→

El talisman de tu piel me ha dicho que soy la reina de tus caprichos!

Stii ca te iubesc,ti-am aratat-o mereu in fapte
Te iubesc si o sa-ti mai arat o data la noapte

Pentru toate datile cand ai fost langa mine
Vreau sa-ti multumesc pentru cand mi-ai facut bine

Esti langa mine si de nimic nu-mi mai e frica
Tu m-ai transformat in femeie dintr-o fata mica

Esti tot ce vreau,ce am visat,ce imi doresc
Nu-mi ajunge o viata sa-ti spun"te iubesc"

Palpitatii de la luna la luna,dar orice`ar fi ramanem impreuna. Orice ar fi, raman cu el de mana.

Au crezut ca pot sa ne desparta
Teapa fraierilooor!
Ne iubim mai mult ca niciodata

Ca in orice relatie am avut si bune si rele, dar ca cel mai frumos cuplu am trecut peste ele!

Ca 2 copii ei din cand in cand se mai certau
Si tot ca doi copii ei se impacau.

Duuulcea impacare e singurul motiv pentru care ne certam uneori
Ne potrivim atat de bine!; x

O noapte de amor, in club sau in dormitor n-ai fermecat-o tu, ea iti face un favor ~

~Buzele ei sunt wallpaperul tau pe mobil e poza ce o are principala pe profil ~

~Cand te saluta iti spune pup la tine kiss ii declari iubirea-n doua puncte X ~

~E o diva si asta toata lumea o stie din pozele de pe hi5 unde ea scrie ca e barfita pentru ca e talentata cand o barfim noi ea e cea mai castigata ~

~ Iti da massuri cu hi5-ul ei de diva ca-i frumoasa si e comunicativa ~

~La serviciu in contract nu cere bonuri ii convine plata doar in bani si comm-uri

~Chiar de e iarna poarta ochelari de soare ca se topeste plasticu` din ea si moare ~

~ Dulce si fina, e papusa din vitrina stii ca nu esti ca ea, dar n-ai nici o vïna ~

Nu miSk` un deget, aStept sa miSte altSii...De ce sa riSk eu, mai bine sa riSte altii...

E plin de vagabontzi cu suflet de fetita O ard în trening, dar aksa poarta rochita

O scoica de aur este inima mea, perla iubiri eterne se afla in ea, daca scoica se sparge de stancile reci perla iubirii ramane pe veci.

mereu` privirea ta.mereu poza ta...mereu te am pe tine.in inimioara mea.sh nu te pot uita

●In final ramane amintirea!

| Symonikutza18 a răspuns:

1. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe)

I love you domnisoara Si sunt very mahnit Caci when i speak engleza You razi necontenit. I know esti englezoaica But it isn't important Amorul meu for tine Is very palpitant. I can't to sleep azi-noapte Si-am stat sa learn ceva From cartea de engleza Sa-ti tell iubirea me

don't worry, be happy(nu te ingrijora, fii fericit)

Don’t interrupt me when i’m talking to myself!(nu ma intrerupe cand vorbesc cu mine insumi)

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point (cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

6. A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

10. Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

11. I can`t live my life without my angel!; x[Nu pot sa traiesc fara ingerul meu]

12. Take me as i am[Ia-ma asa cum sunt]

13. Dream as if you live forever and live as if you die today [Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi]

14. Learn from yesterday,live for today, hope for tomorrow(Invata din ieri, traieste pentru azi, spera pentru maine)

15. Good friends are like stars.you don't always see them, but you know they're always there!(Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

16.Sick of crying. tired of trying.Yes! I`m smiling! But inside I`m dying...(M-am saturat sa plang.M-am saturat sa incerc.Da! Zambesc! Dar inauntru mor.)

| Delly_6322 a răspuns:

Depinde despre ce? altfel nu te pot ajuta

| Delly_6322 a răspuns:

•TE IUBESC! love struck ♥Pt ca esti sora mea >:d < ♥Pt prostiile mele la care razi laughing
♥Pt ca barfim tOata ziua don't tell anyone. ♥Pt ca mereu imi spui: "ai grija de tine" =p~
♥Pt ca ne certam :d. ♥Pt ca ne impacam in timp ce clipesti whistling ♥Pt ca tipi big hug
♥Pt ca ai tupeu devil♥Pt ca esti unika love struck♥Pt ca razi laughing ♥Pt ca plangi crying ♥Pt ca taci don't tell anyone ♥Pt ca zambesti happy
♥Pt ca regreti sick< ♥PT ca speri day dreaming ♥Pt ca stii sa ierti laughing ♥Pt ca stiu cand ai suferit :-. Te Iubesccc!love struck

| Iulia_9118 a răspuns:

Nu e prea târziu sa-i spui "Hai, lânga mine", de ce ti-e oare-atât de greu sa-i spui "Mi-e dor de tine
Urasc sa te vad plangand.Zambetul tau e o minciuna frumoasa
I am a single lady I`m waiting for your love
Tacerea a raspuns in locul tau
Da,e adevarat.Te-am vrut mult de tot,dar acum nu te mai vreau.

Dragostea este ceata care se formeaza cu aburii suspinelor!
E felul tau de a fi, sa ma faci sa te iert mereu!

Daca vrei sa ma cuceresti, Invata sa iubesti
Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinu-ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste
Au fost momente în care eram gata sa renunt la tot,mi s-a zis ca n-o sa pot,eh uite-te ca înca pot!

Si te doare când vezi ca nu`mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa
Oh all I ever wanted, was to see you smiling

Te voi iubi la nesfarsit! Nu-ti voi jura dar iti promit
Iar el mereu va spune : tu m`ai inselat. Iar eu voi raspunde, tu m`ai provocat

| Krist a răspuns:

Caut dipi net scrii cele mai cruta statusuri din lume

| Ursulikaa a răspuns:

Cu tupeu mergem inainte. Cu frica mergem inapoi.Cu prietenie mergem impreuna.Cu iubire mergem amandoi...

| Adyta_9507 a răspuns:

Am corpul de felina, privire si piele fina... ochii de vipera veninoasa, caracter de bruneta norocoasa...:d sper ca iti place:*

| Andritchi1991 a răspuns:

Si bunelul ar vrea sao mai inpinga pe bunica dar nu ii mai ese din cuska!

| Narcisa_5364 a răspuns:

Bine arat, bine ma port

Nu`s pushtoaik de export