| SweetGirl19 a întrebat:

Vreau si eu statusuri despre zambet. Sa nu fie de dragoste. Sau alea cunoscute, altele noi. Funda la primul raspuns daca imi place! :*

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

"Zambetul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum." (Jeanne Wasbro) (nu vreau fundita promisa, ci fundita celui care o merita!)

| amuzanta a răspuns:

Buna! Sper sa te ajute
*Un zambet nu costa nimic, dar ofera multe!
*Soarele rasare doar daca-i zambesti!
*Zambeste! Fii tare! Chiar daca uneori doare!
*De cate ori ma vei privi cu ura si manie`. De atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie`!
*Zambeste! Nu te costa nimic!
*Zambeste! Maine poate fi mai rau.
*Zambeste, prietenul/a ta te iubeste!
*Zambetul este curcubeul lacrimilor!
*Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi!
*In spatele unui zambet fals se ascunde o mare durere in spatele unui zambet ironic se ascunde o mare pierdere iar in spatele meu se ascunde plecarea ta!
*Incearca sa invingi lacrima cu un zambet chiar daca doare!
* Un zambet creeaza fericire chiar si acolo umnde lacrimile au format mari de tristete!
Funda?

| anad a răspuns (pentru amuzanta):

Imi place cel cu " curcubeul lacrimilor"!

| amuzanta a răspuns (pentru anad):

Mersi :*