Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2614432intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
21 Apr
SATI 282.396AFISARI
121.682VIZITE
100.754V. UNICI
23 Martie 2012
A_2738 intreaba:

Vreau si eu statusuri pentru fete :*

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 12 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 23 Martie 2012 18:58
    Rockstadt a răspuns:
    Caută pe Google.
    9 Februarie 2013 11:55
    Betii69 a răspuns (pentru Rockstadt):
    rolling on the floor tare raspunsu'
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
    LavsKitty a răspuns:
    Zambesc cand se vad, plang cand se cearta si indiferent de fapta, ei se impaca si se iarta; x.

Au fost promisiuni cum ca o sa se iubeasca pâna când soarele o sa inceteze sa traieasca.

E bine cu tine si imi place, sa fim doar noi doi in liniste si pace. love struck

Sa fim tot impreuna, sa te tin strans de mana, sa-ti soptesc usor: "Te ador!" love struck.

Ii cer o raza de lumina.imi pune soarele pe cer.; x

Am trecut impreuna peste multe, nopti pierdute. Chiar daca intre noi s`au bagat multi si multe. love struck

Si cand vine vorba de iubire... spune-le ca ma ai pe mine. :-x

Stiu ca esti un vagabont, dar esti vagabontul meu. Ti-am promit ca nu te las, deci nu te las sufletul meu. love struck

Atat de dulce cand o strangi la piept, e-asa frumoasa cand tu ii zambesti, atat de fericita cand ii spui ca o iubesti. puppy dog eyes

zeci de gesturi, mii de vorbe de sute de ori. orice ai face...ramai in sufletul meu; x!

vreau sa zburam printre priviri false, minciuni, si ura lumii, sa inchidem ochii si sa zburam, sa nu ne pese de ce spun unii love struckx.

In ce hal ne certam, sincer, ai zice ca e arta. Da' cat de dulce ne impacam, parca ne-am mai dori o cearta love struck
    LavsKitty a răspuns:
    Ne trebuiesc miliarde de oameni ca sa completam lumea. Dar eu am nevoie de o singura persoana ca sa o completeze pe a mea.

Te iubesc pentru ca exista momente când te enervez la culme.Si tu tot gasesti puterea sa ma ierti love struck.

Baiete, orice imbecil poate rani o femeie dar doar un barbat dintr-o mie poate sa o ia cu el pentru totdeauna.

O a doua şansă nu înseamnă întotdeauna un final fericit...winking

Dragostea e ca iarba: o semeni, o creşti şi vine o "vacă" şi strică tot. thinking

Fiecare gand al meu se termina in bratele tale.Acolo este linistea, nebunia si siguranta mea.

Şi chiar dacă nu ţi-o spun des; chiar dacă nu o spun atunci când ştiu c-ai vrea s-auzi de la mine acele cuvinte; vreau să ştii că eu chiar te iubesc şi ţin la tine!

DELETE la probleme, REFRESH la minte, UNDO la toate greşelile şi SAVE la momentele fericite.

Pe zi ce trece ma conving mai mult ca singura persoana care se preocupa pentru inima mea => e cardiologul...

Simt ca incep sa cresc si ca pot obtine ceea ce imi doresc. chiar daca pentru asta trebuie sa-ntorc pamantul invers.

Let's not forget. "awesome" ends with "me" and "ugly" starts with "u"!

Prefer sa renunt, decat sa lupt pentru cineva care oricum nu va fi al meu.
    Sunt momente rare, de pus in rama. Viata n-are maini! Dar uite ca-ti da cate-o palma!

Aş prefera să îngheţ de frig afară în braţele tale; decât să mă încălzesc în braţele altcuiva.

‎''Vom fi împreună până când moartea ne va despărți'' mai știi? Ei bine... a apărut ''moartea'', cu o fustă mini și 2 kg de machiaj. oh go on

Oricine te poate face fericit făcând ceva special. Însă doar cineva special te poate face fericit făcând nimic!:d

Nu-mi spune mie că suferi şi că treci printr-o pasă tristă! Dacă-ţi plânge inima dupa mine, înghite o batistabatting eyelashes

Dragostea este ca o bandă de cauciuc ținută la ambele capete de două persoane.Atunci când o persoană pleacă... cealaltă este rănită.straight face

Viaţa e atât de nedreaptă...
  • 23 Martie 2012 18:59
    LavsKitty a răspuns:
    Chiar si tu baiatule, tu ce îl faci pe fitosul, îi vei zice odata prietenului tau : "Azi noapte am plâns pentru ea."

Scuza-ma ca ti-am zis iubire, scuza-ma ca ti-am adus lacrimi pe chipul tau, scuza-ma ca am facut parte din viata ta cândva...

Esti liber ca o colibri! :* Si daca vrei sa-mi dai papucii, da-mi-i pe aia roz! love struck

Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc? De ce îmi spun cum sa traiesc? E treaba mea cum ma îmbrac si doar a mea cum ma dezbrac, cu cine, cum, unde si cât!

Pentru tine nu-mi fac griji. Gasesc altu' la pufuleti cu suprize!

Sufletul vorbeste cu mine si ma roaga sa nu-i mai amintesc de tine.Ca inima plânge, ca mai multa durere el nu poate strânge.sad

Daca era destept, realiza cui îi zice "Ramas bun."

Nu vrei sa plec de tot si nici sa uit de tine. Nu vrei sa ma pierzi, dar nici sa stai lânga mine.;-j.

De ce sunt atâtia barbati cracanati? Lucrurile fara importanta sunt totdeauna puse între paranteze.

Am trecut prin furtuni si ploi dar am ramas cu soarele intre noi; x.

Plec sa duc gunoiul, te las undeva? :d

Nu stiu ce simti tu dar pentru mine e nasol, sa nu te vad cu saptamanile. e ca o prabusire-n gol.

Poate ca voi uita ce ai spus. Dar nu voi uita niciodata cum m-ai facut sa ma simt :X.

Voi scrie pe o caramida " Mi-e dor de tine" si am sa ti-o arunc în cap sa simti si tu cum doare când îti lipseste cinevalaughing!

Daca esti îndragostita de doi barbati, alege-l pe al doilea. daca erai cu adevarat îndragostita de primul, nu te mai îndragosteai de altul!

Ma iubesti? puppy dog eyes Foarte bine! Foooarte bine! Si eu ma iubesc.;*

Nu stiu ce este mai nasol: faptul ca mi-a trimis un SMS cu "Hai sa ne despartim" ...sau faptul ca dupa doua minute mi-a trimis altul: "Scuze, nu era pentru tine"!

Duci un cap pe umeri insa capul nu te duce. Ca ti.am intins un deget doar ca sa ai si tu ce sugebatting eyelashes.

O iubesti dar totusi renunti la ea zicând ca nu-ti pasa. Ea, ea te iubeste dar îti respecta decizia. Peste timp realizezi ca ai gresit. Însa...
  • 23 Martie 2012 19:00
    LavsKitty a răspuns:
    Cât de dor îmi este de mine, de tine, de noi … Noi care nu aveam limite în iubit…Era atât de dulce, o relatie atât de deosebita.puppy dog eyes

El se chinuie pentru ca o iubeste, celalalt se chinuie pentru ca ar vrea s-o iubeasca, doar ca nu a avut ocazia si nici timpul. dar ea? conteaza?

Am învatat sa nu fac pe nimeni o prioritate în viata mea, atâta timp cât eu în viata lui sunt sunt doar o optiune!

Nu stiu ce simti tu dar pentru mine e nasol, sa nu te vad cu saptamanile. e ca o prabusire-n gol.

Sufletul vorbeste cu mine si ma roaga sa nu-i mai amintesc de tine.Ca inima plânge, ca mai multa durere el nu poate strânge.sad

Chiar si tu baiatule, tu ce îl faci pe fitosul, îi vei zice odata prietenului tau : "Azi noapte am plâns pentru ea."

Scuza-ma ca ti-am zis iubire, scuza-ma ca ti-am adus lacrimi pe chipul tau, scuza-ma ca am facut parte din viata ta cândva...

Când la intrebarea "Ce faci?" eu raspund "bine", as vrea ca cineva sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna "Zi. mi adevarul".puppy dog eyes

E o tâmpenie sa iubesti pe cel care te-a ranit. Dar e o tâmpenie si mai mare sa crezi ca, cineva care te-a ranit, te iubeste!

Femeile se indragostesc de ce aud, barbatii de ce vad… de aceea femeile se machiaza si barbatii mint…

Si când tu ma lasi balta vine unu si`mi întinde mâna; Zice cam asa: " Sa stii ca mie mi-ai placut dintotdeauna "

Nu stii ce`a fost în sufletul meu, dar nu mai conteaza. Când o sa-ti dai seama, sa ramai cu prietenii tai si cu orgoliul tau ca nu ma mai intereseaza!

Tot el mi-a spus ca nimeni n`o sa stie. suntem ca ultimele piese dintr`un puzzle de 1000.si-am înteles atunci în stilul lui discret direct.ca suntem atât de diferiti, dar ne completam perfect.

si cu toate ca am pus punct spunând ca s`a terminat, sufletul va spune`n gând: "n.am uitat"sigh
  • 23 Martie 2012 19:01
    LavsKitty a răspuns:
    Sper ca ti.au placut, funda?:*
  • 25 Aprilie 2013 10:02
    MihhaaElla a răspuns:
    • Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta •
    • Asta sunt si n`ai ce face, alta mami numai faceee •
    ->Chiar nu e treaba ta!
    Esti tot ce-am iubit. Si ce voi iubi.:X
    ->Zambeste, maine poate fi mai rau!
    Nu ғί sίreт cu mίne cã тe ғac ғundίtsã.
    ""... unii oameni nu gandesc, vorbesc si...ranesc!""
    toate carpele se cred mopuri! oh go on
    Tu stii ca te iubesc, asta e punctul tau forte!
    lasa-ma cu alea alea.vine altu` si tu valea!
    Si daca nu ai fi Tu...cine as fi Eu!?"
    aśтa m!¢ά ε σ ßeՖтie love struck
    Its' time for..."I don't care"."
    VθЯbﻉℓξ Tąℓξ Иu mд ąTϊИg→ ღ ←
    SuηT ğέηų Đε тïρã Đųρă ćąяε śε тïρă
    •• DuC GuNoiu` Te laS unDevA? •
    Ce`i al meu e pus deoparte!
    •• Fiecare Sut In Fund E Un Pas Innainte. ••
    The old me is dead and gone! :X
    Tu mă ţineai de mână, Eu te ţineam de FRAIER!
    Eu nu fur inimi, le primesc cadou!
    oficiaAAaaL...mi se rupe! practic e intrEaga
    ÐøмղϊֆøaԻa carє тє-a Ðaт Pєֆє capº
    Băi, cine e erou’ tău? Cine-i lângă tine când ţi-e greu?
    Plâng mâine, astazi am treaba!
    Stiu că ai vrea să ţi se mai deschida usa, că să-ţi vezi păpuşa!"
    Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati.
    "♥●°°Mã Sίmŧ atât de Bίŋε. încât ŋίmεnί ŋu`mί facε Fatzã.X`°°●♥"
    Forever and always I`ll be there for you...
    Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati"
    Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe.
    •Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •
    •Fetele Rele Obtsin Tot Ce Vor. Fetele Bune Nu Pierd Nimic! •
    mereu va fi una care sa planga dupa tine... da` nu eu scumpule!
    Nu exista baieti perfectsi, sh doOar inceputuri de relatie perfecte.
    Fericita pana la ultima suvita
    Never a failure, always a lesson.
    Apa trece, pietrele... raman.;-)
    ScOrpiA PerFecTa PaRe InOcenTa`!
    BiG GirlS dOn`T cRy!~!
    Vezi poate ai treaba si eu te retin )
    Echilibrul...
  • 9 Iunie 2012 11:02
    andrea29 a răspuns:
    ScUmPUl:*....sTiU Ca ma VReI... vReI Sa fImmm In PrEUNa? uItE Ca eu NU VReAu

TOtI bAiEtZyyyy ma yUbEsC SI Ma vrEaU nuMy ToOoO NnOOoOOhHh sad :p

vIata E doOooOorA cand NOh wE cOOOlLoLl!

BfFF :* Va ***BeSkkkk DAR Am cEvA NecKlAr Cu VhOI
    OoOoOoOo... sCuMpLueEeeee Te iubBbBb * eSk
  • 26 Decembrie 2012 09:09
    Adrish a răspuns:
    Totul trece, asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

Tine minte ca... o lacrima adevarata e rece...

♥Merg mai departe si le las pe toate`n spate. Fapte consumate si vise spulberate

Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

» E aşa minunat când cineva îţi cunoaşte defectele şi te place tocmai pentru ele! ♥

• E aşa frumos când călătoreşti noaptea şi este cineva care stă treaz doar ca să te aştepte. ♥

♥Dacă voi cădea în incercarea mea de a-mi îndeplini visele...Nu-i nimic. Pentru că voi invăţa din nou să zbor.

» Dacă-ţi zâmbeşte, nu înseamnă neapărat că te place.

♥Ca sa fi fericita iti trebuie putine lucruri, Important e sa le ai!

Unii oameni nu realizeaza uneori cat de mult ti la ei si ca ai fi dispus sa iti dai viata ca ei sa fie fericiti.

♥Cand iubesti pe cineva nu e pentru ca asa vrei, ci pentru ca asa simti...

Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta!

Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.

E atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Spui ca e pustoaica si nu-ti place asa, dar asa cum e ea ti-a furat inima. Cat vrei tu sa pari de gigolo cand ii vezi ochishorii iti piere chefu` de`a face misto.

De obicei te duci in cluburi de noapte.crezi ca masina ta ma da pe spate? parfumul greu pluteshte in aer, acesta este portret robot de fraier.

. Ai vrea s-o ai mereu cu tine, Stii bine ca prea mult nu tine, E pustoaica rau, e greu. Vrei s-o faci de casa, ai tupeu!

Si zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu s-a inventat un baiat care merita tot ce are ea de dat!

♥Nu mai e Ea Fetita ce tacea! Astazi iti spune PA, ieri poate'i pasa.

TotsSi baietii dupa` tine zbiaraa Ca ai cu ce esti criminala?

Ştie să danseze, ştie cum să procedeze ştie să te ruineze, să te bulverseze să te amendeze,...
  • 17 Mai 2012 20:36
    Bianka_Biby_1998 a răspuns:
    Incearca sa zambesti casa poti iubii :X
    Daca iubesti cu advrat vei fii iubit de persoana anonima```Daca iubesti pe cine nu trebuie vei fi ranita cand nu te asteptii. Pentruca dusmani nu dorm asta nu inseman ca ei nu comploteaza inpotriva ta ¬¬¬
  • 2 Februarie 2013 18:45

Si acum astept sa suni, astept macar un telefon Sa imi spui ca o putem lua de la inceput Dar stiu ca acum privesti alti ochi, saruti alte buze, strangi in brate alt trup. Si inca repet in gand ca o putem lua de la inceput:*