| Bebiitzsa a întrebat:

Vreau status. uri de fite, dragoste, viata, tristete, prietenie. cat mai multe si neaparat sa fie NOI... FUNDA si vott.:X Mss >multbig grin

Răspuns Câştigător
| bebesweet a răspuns:

Tristete:

Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima

totul trece . asa se spune dar nimic nu trece fara sa lase urme sad!"

totul trece . asa se spune,dar nimic nu trece fara sa lase urme sad!"
Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu , mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?""

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.E RANIT CEL CE IUBESTE,cel iubit isi bate joc.

Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci

Am luat palme după palme, acum dau pumni înapoi

De ce ne indragostim, apoi nu mai iubim? Si spunem adio fara sa gandim

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora.pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc

Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie

.Degeaba existi daca nimeni nu stie nimic de tine

Iubire:

~when I close my eyes I can see.the spotlights are bright on you and me :X~

Every day without you.is like the world without the sunlove struck

x ♫♦ Ŧė Īůßëśč ♥♫ love struck"

Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck

• Esti locu'n care intotdeauna m'am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

Cine ma-nveseleste,cine ma face sa zambesc? Cine-mi apare-n gand atunci cand ma trezesc? Cine-mi bantuie visele,bineinteles ca tu,Ma-ntrebi daca-am innebunit,Bineinteles ca nu love struck

أنا أحبك كثيرا - i luv u so much

أنت حياتي - u are my life

أحبك -i luv u

Optimism

starTe poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi!pentru ca stii viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

Multumesc Lui Dumnezeu pentru fiecare moment In care am ras sau am plans,mi-e indifferent Constient ca fiecare hop e o incercare Si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!''

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat
Zambeshte chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi
Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!
"Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.
Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`. ` ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`orice`semn se vindeca`dupa o vreme`. ! [love struck]
Incearca sa razi si tu de viata nu lasa numai viata sa rada de tine
Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti` love struck
"• Ma inalts sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •
• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viatsa mea •
Totzi avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importantza • N`ai decat o viata •
[_[-[?Si realizez ca pot.[Sa uit tot].Ca si cum n-ar fi existat deloc... Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu` in drum.poate am pierdut ce aveam.ptr altcva mai bun?]-]_]"
sa poti sa fii tare , chiar daca inima te doare.sa poti sa zambesti atunci cand sufletul iti plange . aceasta este arta de a invinge"
Urmeaza`tzi calea, mergi mereu pe drumul tau.Iar daca nu poti sa faci bine abtine`te sa faci rau!

Smechere:

orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste,dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l dorescwinking

starLe pui conditzii , la totzi care t vor
Uitete dar nu atinge , si uite-asa tu ii omori
Fermecator , ai un zambet criminal
Si fundu' ala ar trebui sa fie ILEGAl
Este extraordinar mersu' ala intepat
Iese din normal mersu' ala elegant
Stii prea bine , la tot ce ma refer
Graviteaza toti in juru tau fara vreun reper
Ash vrea sa-ti cer, sincer un autograf
Semneaza , Domnïshoara care te-a dat peste cap !

SenZatsSia`e uniCaa`,do0za dE risSc e miCca`.ViCiul mEu impliCaa`d0ar placeRe si DependEntsSa psihiCaa`love struck

• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

Sunt extrem de simpla si extrem de clara.dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara:X
sa nu te bucuri de tot ce`n societate`i interzis / e ca si cum ai sta paralizat la pat in Paradis !

Diverse:

Sch|mBa` tOt RaUl |n B|ne,ch` Sh eO` m`Am Sch|mBat Pt. Tn!love struck

Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu ."

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Femeile sunt creaturi menite sa fie iubite,nu intelese"

Experienţa este numele pe care îl dau toţi greşelilor pe care le fac.

Un om care conduce masina in siguranta in timp ce saruta o persoana, inseamna ca nu acorda sarutului destula atentie.

Daca cineva nu a gresit niciodata, inseamna nu a incercat sa faca nimic nou.

Principala problema a baietilor de bani gata este sexualitatea, astfel singura diferenta dintre o fata si un Porsche este ca atunci cand distrugi o fata tati nu te cearta!

nimic nu doare mai tare decat un lucru inteles prea tarziu

Chiar si un ceas stricat nimeneste ora de 2 ori pe zi

cu totii suntem de acord cu frumusetea interioara si totusi lesinam dupa ambalaje
•Fetele Rele Obtsin Tot Ce Vor.Fetele Bune Nu Pierd Nimic! •

Superioritate:

"din fum apar tu n`o sa ma vezi niciodata clar""

"Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce

"She`s got a smile on her face, and a fuck you atitude, because from this day on, she`s living life for herself."

Si cand te suna o arzi gen:"Ce pot sa mai fac stapane ? " Si maine tu inca speri sa va impacatzi.E ca un drog si nu numai tu te'ai intoxicat. batting eyelashes

Trebuie să fim modeşti şi să ne amintim că toţi ceilalţi ne sunt inferiori.

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

cReDeai Ca n ViaTa Te inSheaLa DoaR Pr!V!Rea ?

M-am schimbat si pot visa acum.Nu mai vreau sa cer.Voi obtzine oricum. love struck

Am nevOie d cineva da\' n\'am nevOie de Oricine am nevOie dOar de cei kre au nevOie de mine!love struck:Xlove struck"

Personalitatea ma scapa de greu Pt cu ce`i frumos Ii place si lui Dumnezeu: X:X"

Pentru cine m`a acuzat c`as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n`ai stiut de unde am inceput winking

Noi 2 ne intelegem asa de bine.Deoarece Iubim Acelasi Lucru Adica Pe Mnlove struck

Iubitule Hainele si bijuteriile mi le cumpar singura ! De la tine vreau doar Respect happy

incerca sa privesti.e frumos afarawinkingrecunoaste zambetul meu te baga in boala!

"Iubitule daca vrei sa ma intorc e ca mine sau delocwinking

Regreti?Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n.o sa my vin.tu plangi mie`mi vine sa rad e neplacut dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.\

o vezi?nu e trista,chiar deloc zambste suav,are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

cuvintele sunt surde. acel vechi "eu" nu te mai aude! Am uitat toate acele sentimente, nu vor fi momente sa n-am argumente!
Cine te iubeste te cauta, Cine te vrea iti spune, Cui ii este dor de tine te suna, Cine nu NU e simplu!
detasat fiind de toate. pe moment am realizat cine sunt, ce pot sa fac ,cred in mine acum mai mult, ma intorc de la capat iau totul de la inceput insa n`am sa merg agale acum sincer am sa fug!
Crezi Ca Ma Faci Geloasa?Nu Fraieree!Nu Ma Intereseaza Oricum Te Doare Inima Cand Te Uiti La Poza Mea Asa Ca Ai Grija De Nasoala Ta! Te PuPa Sora TA! •

funditza?love strucklove strucklove struck:*

2 răspunsuri:
| madalyna a răspuns:

Satul sa ma prefac mereu, sa zambesc tuturor in jurul meu, sa fac mereu pe plac sa par de neclintit, sa iubesc un vis si doar in vis sa fiu iubit.

Merita un oscar pentru cat de bine joaca.Ii spune ca il iubeste.S-o mai ierte odataa. El crede si tace.Cum il minte pe el.Cu inca 2, 3 La fel face.

Fata destepta! Saruta dar nu iubeste,Asculta dar nu crede, Si pleaca inainte de a fi dezamagita!

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut! Prin cate am trecut, si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput:d.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

• Unii nu ma suporta ●.Ii tratez cu indiferenta ●. Orice s' ar intampla ●.Voi zambi intotdeauna ●.Si nu ma vσi schimba ●

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi.

Te urasc pentru ca nu pot spune ce simth pentru tine :X.Te urasc pentru ca nu vreau sa iti cer mai mult decat o clipa de nebunie.Te urasc pentru ca nu pot sa iti spun ca te iubesc.

Te va astepta. Si cand te va revedea din nou, te va privi asa cum nimeni nu te mai privise pana atunci. Iti vei da seama. Pentru tine, el a fost mereu

You could, you should, but you don`t

Esti jalnica si o sti prea bine! Nu ma ura ca sunt mai desteapta ca tine! Uraste-ti prietenul ca intoarce capul dupa mine, chiar si cand e cu tine!

Le tine pe restul la distanta. Stie ca n-are ce cauta pe langa vreo zdreanta. N-are nevoie de nimeni. Straluceste si singura, si el stie prea bine.

N-am crezut ca e normal s-ajungem si noi.CANDVA.la final

Ea ma certa, ea ma intselege ea e sora mea si mi-o dovedeste

Ce crezi ca ma faci geloasa? Nuu fraiere, nu ma intereseaza.Si ce crezi? nu-mi pasa nici de tine, nici de ea, esti chiar jegos daca ai ales asa te pupa amica ta! :*

Nu e un vis si nici o fantezie.E ceea ce se numeste copilarie.Un episod din serialu vieti mele care contsine clipe dulci

Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele. Cand plangeam din despartiri sau barfe rele.

Stii ca nu stau dupa noroc. Si daca vreau sa iasa fum. Stiu unde sa dau foc

Daca ai fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate-o panarama de-a ta.Nu! Tu Doar scadeai in fata mea

Am suferit din vina ta. Iubire falsa si rea. Cand imi faceai viata grea plangea chiar si mama mea. De focu si mila mea.

Si totuşi, imi rezerv dreptul de a mă comporta ca o scorpie dacă sunt tratată prost!

Sunth gata sa traiesc o alta viata.Sunt gata sa afisez javrelor o alta fata

Am ganduri interzise, dar imi sunt permise nu mai sunt cum eram, acum zambesc, atunci plangeam

Chiar As plange pentru tine.Dar imi curge rimelul`! laughing

Zambesc/Chiar daca stiu ca ma minte/Prefer sa il cred/Decat sa simt ca il pierd

Vise Prea mari, SpErAnTzE mult PrEa MiCi.Sh In FiNaL. NiMic FrUmOs

Ce Sa Fac, Asta Imi E Firea.Sa Nu Crezi ca In Viata Te Inseala Doar Privirea.Tu Plangi "Mie Imi Vine Sa Rad".Si Totusi Te Simt Cum Ma Inujri In Gand.

Daca pentru un moment ai crezut cu o vei distruge. uite`o dupa putin tp: zambeste si e dulce love struck

"•Inca o seara incepe gratios. Parfum in aer. Nimeni nu sta jos. Pahare pline. Agitatie. Si fetele fac senzatie! •"; D/

| Khanikua a răspuns:

Dami add : just.kittymy sau vezi ca am pus eu intrebare cu niste status-uri daca iti plac iale :p