| Lari_6062 a întrebat:

Vreau si eu status-uri foarte multe...de dragoste, suparari, tristete, prietenie... poate sa ma ajute cinevalove struck?

2 răspunsuri:
| AmyAmaLyAAA a răspuns:

Am vrut sa iubesc pamantul dar…el e trist si rece; am vrut sa iubesc soarele dar…soarele nu incalzeste uneori am vrut sa iubesc marea dar… marea nu iubeste oamenii… Si atunci Dumnezeu mi-a dat puterea sa iubesc tot ceea ce este mai frumos dintre pamant,soare si mare…. PE TINE…
Nu toata lumea e capabila sa stea în mlastina pâna la gât si sa surâda. Unii nu se pot abtine sa nu dea din mâini,încercând sa iasa,chiar daca astfel se scufunda cu totul.
Traim intr-o lume in care timpul nu ne ajunge, prietenii dispar incet-incet, goana dupa mai mult incepe sa stapaneasca si frumosul se pierde pe zi ce trece.
NU ITI SUBESTIMA VALOAREA COMPARANDUTE CU ALTUL,FIECARE AVEM CEVA FRUMOS, CEVA SPECIAL LA NOI
ca o pasare voi zbura catre infinitul necunoscutului, sperand ca te voi gasi intr-o buna zi…
"Cel mai important este nu ceea ce oferim oamenilor, ci ceea ce trezim în ei. " Jacques Salome
zadarnic ai intrat cu MARILE SPERANTE.esti in SPATIU. uitat de TIMP.in CONSTELATIA ultimei SANSE.
Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima
cand este ranit trupul curge sange. cand sufletul e ranit curg lacrimi…!
Unde raiul si iadul se intelnesc acolo ma aflu eu
Pentru fiecare femeie doritã din lume, trebuie sã fie unul deja plictisit de ea …
Caut ceea ce nu am gasit pana acum dar am sperat.
Viata fara dragoste este o umbra a lucrurilor…
ACELASi DRUM DAR ALTA ZI

deas fi eu unde e luna, vas vedea intotdeauna, dar asa sunt pe pamant.nu va pot vedea oricand:p
Hai sa impartim lumea: Marea tie, valurile mie, Cerul tie, stelele mie, Soarele tie, luna mie.sau mai bine…TOTUL tie si TU mie!
-Barbatii sunt ca jocul de carti. Ai nevoie de o INIMA sa ii cuceresti, de o TREFLA sa te casatoresti, de INIMA NEAGRA sa ii suporti, de o CRUCE sa scapi de ei
-Te iubesc te doresc du-te draq ca glumec!
A aparut un nou tip de pizza. Pizza EMO, care se taie singura.
Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate.
Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina…
sunt ochii mei dar nu clipeschappye gura mea dar nu vorbesc:-ppastreazama caci te besklove struck

cam atatea stiu! te rog funda!

| bunny112 a răspuns:

" Inima mea este ca un templu. Intri,te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "
" M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino…!
" Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "
Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "
" Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi! "
In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu…. iubirea mea! "
Gura ta alaturi de-a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis, un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi
iubi mereu, iubirea mea, dulcea mea iubire… "
Pentru ochii tai ti-as da si luna si marea, pentru ochii tai imi plange acum inima. As vrea langa ei sa fie doar c ne leaga p noi doi, langa ei sa fie doar dragostea mea si a ta…
Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru. ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o
lupta……….iar u te vei inchide si mai mult in tine………nimic nu este pentru.
TOTDEAUNA! "
Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim….ca nu stim ce este DRAGOSTEA….dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferinta… "
" Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe! "