| anonim_4396 a întrebat:

Vreau statusri nu conteaza de ce fel. Vreau sa fie aranjate in pagina

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://statusuris.blogspot.ro/

| BeStMaN a răspuns:

Http://statusbun.com/ FUNDA? :D

| BeStMaN a răspuns:

E bun raspunsul meu?

| Gabrielaa90 a răspuns:

~Nu ceda cand stii ca nu mai poti, ca tine sunt putine, dar ca el sunt toti.
~Iti poti inchide ochii in fata lucrurilor pe care nu vrei sa le vezi, dar nu poti inchide inima in fata lucrurilor pe care nu vrei sa le simti!
~Nici cel ma bun machiaj nu are cum sa schiteze un zambet cand esti trist.
~Calca'ti pe orgoliu si raspunde la intrebare ''Daca ti'as calca si eu pe inima, ce zici, doare?''
~~O vorba buna poate tine de cald 3 luni de iarna:X
~~Te iubesc! Nu numai pentru ce esti, ci pentru ce sunt eu cand sunt langa tine!
~~Oameni perfecti nu sunt reali. Oameni reali nu sunt perfecti!
~~Inca sunt copilul ce refuza sa creasca, mi'e egal cu ''ZERO'' ce spune lumea asta proasta!
~~Ea? Poi ea o sa te agate ca un cliseu, cum ca semeni cu iubitul ei din liceu.
~~Sa'l insel pe el? NEVER! Sa'mi iei ce'i al meu? Cea mai PROASTA miscare.
~~Si cand credeai c'o poti distruge, te uiti la ea si vezi ca'i dulce.
~~Nu conteaza varsta, inaltimea sau frumusetea. Daca iti place, iti place si punct!
~~Pe scurt? Sunt in bratele in care nu ca TREBUIE, ci vreau sa fiu.Si nu sunt ale tale!
~~In ce hal ne certam zici ca e arta, dar ce dulce ne impacam parca ne'am mai dori o cearta.
~~Si, cel mai tare doare cand te gandesti ca ar fi putut fi altfel.
~~Am un zambet fals ce toata lumea il credehappy. Doar sa ii arat fraierului ce pierde!
~~Nu e singurul boy din univers, dar e singurul care e doar al meu.
~~Hai mai baiete nu fi prost, i'ao de mana, pup'o pe frunte si topeste'o toata.
~~Hai intoarce'te si indrazneste sa ma privesti cum o faceai mai de mult.Nu ca te vreau inapoi, ci doar sa vezi e ai pierdut!
~~Acum pot sa ascund fiecare lacrima ce'mi cade...am crescut...acum sunt mare si nu'mi permit s'arat cat de mult ma doare.
~~Priveste'o in ochii, observa ca nu minte.Invata sa o cunosti dupa cea ce simte!
~~Uite cum dragostea inseamna durere, cand numai unul o da si celalalt o cere.
~~Ca nimeni nu stie ce simti, il iubesti doar pentru tine nu si pentru parinti!
~~Baiatul ce se poarta cu o fata ca si cu o PRINTESA a fost crescut de o REGINA!
~~Plangi pentru un baiat? Nu printes'o, ridica capul ca'ti cade coroana.
~~Spune'i ca tii la ea apoi ignor'o. Spune'i ca o iubesti apoi ignor'o din nou.Fa asta pana devine confuza si te trimite la naiba. Functioneaza!
~~Si te doare cand vezi ca nu'mi pasa si iti zic ''nu conteaza, hai lasa''!
~~O s'o vezi cum pleaca cu ochii goi.Tu esti prea mandru' sa o opresti crezand ca vine inapoi!
~~Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist.De astazi o sa tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!
~~Vezi tu? Ea nu stie ce se intampla, dar stie ca o adori.Tu stii ca ei nu'i pasa si asta iti da fiori.Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte.Tu nu o prea minti pe ea...dar EA mereu te minte!
~~Si totusi imi rezerv dreptul de a ma comporta ca o SCORPIE daca sunt tratata prost!
~~Iarna asta esti vara mea!
~~Vad ca zambesti, cred ca'ti surade ideea.Ai inima inchisa, dar findca'i la mine cheia. Daca nu'i cea potrivita?! Nu te ingrijora! O sa sparg lacatu' si tot o sa ajung la ea!
~~Il facea'i fericit, era fercit ca te avea din nou pe tine si nu mai conta nimic.
~~Am o forta in mine care'mi zice ''Lupta!''Nu o lasa pe proasta aia chiar acum sa te ajunga!
~~Stii? Dorintele sunt pe gratis, eu NU!
~~Niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand toti prefacutii se prefac ca stiu. ridica doar degetu` mijlociu`!
~~Copilaria e cea mai tare perioada din viata ta, stii?! Mare pacat ca e lasata in mana unor copii.
~~Suport orice durere, orice problema depasesc, dar cand vad ca plange EA innebunesc`!
~~Cum sa-l iert cand orgoliul este pe primul loc? Cum sa-l uit cand pentru el as renunta la tot?!
~~Aude ce vrea`. întelege numai ce`i convine`. oftica` te ca nu o doare de tine
~~Este atât de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!
~~Problema ta? E si problema mea! Dai tu de belea? Dau si eu de belea! Tu esti sora mea, asa a fost mereu! Cat timp suntem impreuna nimic nu'i greu!
~~Fiecare clipa pictata-n roz, trebuiesa recunosc, iti apartine, si nici macar eu nu ma cunosc, asa cum ma stii pe mine.
~~Stiu ca e greu, dar sunt aici gata sa te ridic cand simti ca pici, stiu ca astepti perioada in care va fi bine si cateodata ai impresia ca nu mai vine.
~~Are acel ceva atat de simpla, naturala, ea e pur si simplu ea!
~~Si doare sentimentul de iubire in mine moare, mi-e greu dimineata sa privesc singur spre soare sa stiu ca in locul meu e altcineva.
~~Iti reprosam ca imi stai pe cap ca, ca nu ma lasi sa traiesc,
vroiam sa fiu liber cu ai mei, vroiam sa cred ca nu iubesc...
~~Nu m-am schimbat de atunci, am dezgropat destul trecutul
M-am trezit prea mult cu perna in brate crezand ca esti tu.
~~Nu stiu daca asculti asta, ma omoara.Fa cumva sa ma anunti, ca timpul zboara.Imi pare rau si nu stiu dac-o sa-mi mai para, sa ma simt respins si a doua oara.
~~Nu o ai nici tu, dar nici altii, nu e genu` de fata care se baga in relatii.Sunt atatia care au incercat s-o atinga noaptea, dar au esuat.
~~Zambetul tau e fals ca de obicei.Nici n`ai curaj sa te uiti in ochii ei.Te pierzi usor cand vorbesti de acea fata care era preferata ta odata.
~~Acum nu ne mai numim regii in propriul castel atata timp cat a fugit printesa din el.
~~Trandafirii nu se ofilesc, chiar si in intuneric stralucesc, tot ce inseamna acum amintiri sunt departe.Si nimeni nu stia ca `te iubesc`, tot ce am simtit s-a stins incet in noapte.
~~Stiu ca a trecut nu va mai fi ca la`nceput. Nu credeam ca-mi va fi greu, eram `noi` acum sunt `eu`
~~Si sting tigara ca amaru' nu`mi mai place, la fel ca amintirile care nu`mi dau pace!
~~Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s`a intamplat.Nu avem curaj sa ne vorbim.Ce usor e sa ne prefacem c`am uitat.Dar ne lipseste tot ce ne-a legat!
~ Eu nu tin cont c'afara ploua, ca'i zapada sau roua/Mie nu'mi strica vremea starile cum vi se întampla voua.
~~Stii;>.; x Dorintele sunt pe gratis >;] Eu Nu!; x
~~Dedicatie pentru cel mare m-a distrus : Te cataloghez un cost, sau cel mai fraier fost!
~~Siiii daca ma gandesc putin, nu-i drama`! Scuza-ma putin, dar am uitat cum te cheama!?!
~~Ramane prietena mea si cand plouua, mi-a promis ca daca una cade cadem amandoua.
~~Sufletul meu e atat de elastic incat proomit sa profiit la maxim!
~~E genu' meu sa pun suflet in tot,Da' e gresit de tot Atata pot,da' fiind asa creez un antidot Si daca ma calci pe coada, n'am coada, da' e nasol, cainele care nu latra, musca cel mai tare dupa alcool.
~~Parca tot ce-ai face tu ai face dinadins.Parca tot ce stralucea inainte, acum ai stinsParca tot ce-a fost frumos s-a dus si nu mai e...Ca prin magie, ce-mi place mie dispare repede.
~~Pana la urma ce rezolvi daca stai mereu suparat? Problemele de la sine niciodata nu s-au rezolvat...
~~Iubesc muzica asta ce are atatea intelesuri si iubesc stilou` asta ce-mi pompeaza-n vena versuri,iubesc zilele f****e printe tutun si hamei, Iubesc noptile pierdute, da` pierdute cu ai mei!
~~Îmi recunosc vina, însa nu cedez şi vezi, speranţa moare ultima, doar atunci când crezi, Căci lacrima de pe obrazul meu e încă vie.Nu pleca capu` nici de-a dracu', ce-o sa fie, o sa fie!
~~Vreau doar sa pot sa ascult, ce spun unii si altii, sa nu mai fim ca doi straini, sa fim ca fratii.Si vreau sa fie pace si armonie, nu scandal,ca sunt un visator purtat de val...
~~Faptele mici dau sentimente mari e adevarat,ca ce e usor de inteles,e greu de explicat.
~~Nu ma acuza aiurea, ca risti sa te inseli,stii nimeni nu e perfect, toti facem greseli,dar unii mint ca nu, frate am indoieli, a minti este egal cu a uita sa speri.
~~Azi nu mai sunt, daca ti`e dor de cea de ieri` ` Fa`mi cu mana ori de cate ori privesti spre cer…`!
~~Ţine minte: Caracterul omenesc te lasă des fără cuvinte.
~~Ca degeaba citesti mii de carti, vezi mii de filme. Daca nu treci totul prin propriile filtre![Bug Mafia-Fara cuvinte]
~~ Cand ai pe cineva langa tine
Si nu sti sa apreciezi
Realizezi ce greu ti'e fara el
Abia cand il pierzi! ["What's UP - Povestea Inimii"]
~~Am nevoie de rabdare, nu de predici plictisitoare
Fa-ma sa cred ca o sa vina o zi cu soare
C-o sa radem amandoi in tinuturi tropicale. ["Sisu - Am nevoie de rabdare"]
~~O sa ne-amintim la o tigara, de toate care au fost si-au fost odinioara. ["Cumicu - Toate trec"]
~~Vise, iubire, emotii
Pe care se pare ca le stim cu toti. ["Ely - Hey"]
~~Noi spunem că-i grea voi spuneti că viata-i frumoasă
Vă cred. Că faceti averi din suferinta noastra. ["Nane - Nu le pasa"]
~~. Mama lui nu vrea sa il vada sau in brate sa il ia,
Pentru ca cel cu care l´a facut nu o mai vrea. [ "Arssura feat Nanu` - Trup fara suflet "]
~~Ti-am spus ca nu mai vin, ar trebui sa ma-ntelegi
Daca nu incetezi sa crezi numai ce vrei, pierzi.["Bitza - Vorbeste vinul"]
~~Daca n`ar fi ea`Nimic nu ar fi
Nimic n`ar avea rost fara ea nu pot trai[ "Arssura feat Simona Nae - Daca n-ar fi ea"]
~~Şi de-ar fi să mă vezi vreo dată iar
Nu mai promite iar, luna si cer si stele-n dar. [" Chriss (Justus) - Reversul clasic"]
~~S`a ales scrum, praf, strigate`n nestire.
Am ramas doar eu, tu nu.
Sunt doar eu cu mine, singura privire. ["Adda ft. Sakdat - Prietenie Fumata"]
~~Ce fel de joc e asta? As vrea sa stiu
Ca as juca si eu pana nu e prea tarziu. [" Maximilian ft. JJ - Pe langa telefon."]
~~Si vrei sa-l vezi din nou intrand pe usa dar nu apare.
Nu intelegi cum ieri a fost dependenta azi nepasare. [ " Zmili feat Boogie - A fost o vreme"]
~~Nu ca mi-e frica de umilinta
Doar ca orice defect al meu ti-l aduc la cunostinta. ["Arssura feat Smokey - Despre noi"]
~~Poate intr-o alta viata
Ne vom aminti
Poate intr-o alta viata vom mai fii copii [" Vescan - Intr`o alta viata"]
~~Printre rafale sexuale si mirosuri ilegale de …
Dau tarcoale animale. ["Camuflaj feat. J. Yolo – Romania"]
~~Cand la intrebarea: „Ce faci?". Eu raspund „bine".
As vrea ca cineva sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna „Zi.mi adevarul!
~~Nu spun mereu ce simt, spun doar ce vor ei sa auda
~~Sunt rare momentele de pus in rama! Si uite ca viata nu are maini, dar tot iti da cate o palma.
~~As vrea peste 2` 3 ani sa`mi apari in cale.
As vrea peste 2` 3 ani sa`mi apari in cale.
Sii sa'mi spui:
Aveai dreptate cu vorbele alea ale tale!
~~Si insist sa vii inapoi `. Tu stii ca iubirea inseamna D0i`.
~~Nu te simţii prost şi nu te întrista când cineva îţi spune :
" Nu eşti persoana care mă aşteptam să fi ". `
Din contră, zâmbeste şi spune.i :`
" Normal că nu, sunt mult mai mult decât căutai ".`
~~Nu o numii " curvăăă ".` Cândva o strigai " iubita "!`
~~Este uşor să ierţi...dar greu să crezi că acea greşeală nu se va mai repeta!
~~ Cine sunt eu să mă pun în calea ta?! În calea fericirii tale dacă ţie îţi place aşa.
~~Nu-mi mai pasă de nimeni şi nimic. Şi dacă ar fi să mă împac cu tine, te-aş lua la mişto un pic!
~~ Diferenta dintre mine si EA? Stii eu il pot face fericit si atunci cand sunt imbracata ♥
~~Te aruncă în braţele altuia că e ocupat,si apoi te face tarfa că l-ai înşelat!
~~ Eu rămân acelaşi om,Las trecutul în spate și-mi tot repet în gând :"Aşa sunt toți, frate!"
~~ Trădezi. Minţi. Loveşti în inimă. Şi doare! Te-ai gândit vreodată că şi eu pot lovi la fel de tare?
~~ Şi se-ntreabă " Fata asta zâmbeşte aşa mereu? ".Iar ea-i răspunde " Întotdeauna, nu mereu! "
~~ Probabil imbecilii perfecţi, Sunt chiar acei oameni care tocmai citesc răndurile astea şi îşi zic : " CE-I CU ASTA? "Şi ştii ce? Get a life! You really need one.
~~He said," I'll never leave you" and then his nose grew.
~~Trece timpul si se schimba fata, vorba ei : "Uite fraiere ca se`ntoarce roata!"
~~ Viitoru`i prea scurt ca sa-l traiesti in trecut`!
~~Privesti in trecut, te pierzi, ramai mut. Personal am avut mult prea multe de pierdut.
~~Mi-am dorit prea mult ce nu-mi trebuia!
~~Nu-mi spune ce să fac, dacă nu vrei să-ţi spun unde să te duci!
~~Si-ti mai spun ceva din ambitie, pastreaza-ma ca sunt pe cale de disparitie]]big grin
~~Tu ești problema mea, și devii problema tuturor celorlalți.
~~ Auzi, papușa? Abține-te, gura mică! Pe tine te apără mă-ta, pe noi nimeni nu ne ridică!
~~ Au fost zile si nopti, au fost tigari si sticle, Au fost poze si lacrimi si diverse tentative.
~~Un iad inteligent, e mult mai bun decat un paradis prost.
~~Stiu ca nu ma plimb in cartier cu Ford Mondeo Dar fii tu Julieta mea si eu sa fiu Romeo.
~~Simpla in cel mai complex mod, timida cu un tupeu fantastic, energica intr-o lene motorie, zapacita in cel mai serios mod, optimista in cel mai pesimist mod posibil, rea dar totusi buna.
~~Pentru cine m`a acuzat c`as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n`ai stiut de unde am inceput.
~~Sunt 1000 d ganduri ce m`apasa;-j. 1000 d intrebari ce nu ma laasasigh si`o inima proasta oh go on care iubestestraight face cu toate ca tie nu`ti pasa
~~Crezi că o să stau să plang ca proasta?! Nu dragul meu, eu o să-mi refac viata.batting eyelashes!
~~Nu mai inchid ochii la nicio prostie. De azi ca sa stii, accept doar ce-mi place mie.
~~Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc fals, si ma mint singura spunand : "Nu-mi pasa''.
~~El imi spunea ce mult il doare, el ma iubea! El se gandea ca timpul. Poate, va schimba ceva
~~Ce`ai patit papusa` de te uiti urat? Ai ceva cu mine? Sau doar teama de sine ca` sunt mai buna` ca tine?
~~i innebunit? Mi se pare mie. ..sauu.
Te`ai indrgostit? Ce rau ai nimerit Eu nu sunt persoana potrivita pentru iubit.
~~Si vreauu` oricand libera sa zbor.`Sa stiu ca am trait inainte sa` mor!
~~Felu` ei de`a fii`. Rupe orice concurenta `.

~~