| guardianangel a întrebat:

Vreau statusuri frumoase. Cine stie? Nu vreau link ci sa le scrieti voi. Cele mai frumoase funda.

Răspuns Câştigător
| DelphhiN a răspuns:

Orice minut, e un inceput, viata merge inainte indiferent de ce ai facut, poate ai gresit, poate ai mintit, ti-am mai spus, ne vedem acolo sus
Stiu am un talent nativ, sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ
Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu
Indiferenta ta raneste sufletele altora
Am trecut prin multe si-am sperat sa-nveti sa crezi în mine de-ai privi adânc în ochii mei ai vedea ce-nsemni pentru mine
Chiar daca iti gresesc...chiar daca sunt momente cand iti lipsesc sa nu uiti sunt langa tine si te iubesc
Daca ai o fata ce sincer te iubeste Nu gresi sa o lovesti, pentru tine ea traieste!
Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n. o sa my vin. tu plangi mie`mi vine sa rad e neplacut dar gandeste`te ca a fost invers in trecut
sa faci diferenta intre alte fete si fata ta, sa stii ca toate te vor, dar niciuna nu te iubeste ca ea
mi place zambetul tau si chipul tau de copil, Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci
Nu am nevoie sa mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!
iti va fi dor poate'ntr'o zi cand, auzindu'mi glasul, vei sti ca nu am sa revin.==> destinul meu e altul
sa poti sa fii tare, chiar daca inima te doare sa poti sa zambesti atunci cand sufletul iti plange. aceasta este arta de a invinge
Frize Brize o sa-mi fie dor de ale tale Crize
Iar am iesit pe strazi in casa nu mai rezist De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis
Daca eu sunt subiect de barfa … Atunci tu estio tarfa! Tu impotriva mea … Eu mereu deasuprata
Nici0data nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! CAnd t0ti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu
Esti patetic si tu sti nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botul...hai c`o faci pe idiotu
Sunt o mica finete invidiata de multe zdrente
Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!
sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special, Are zile in care parul ii sta ca naiba, si zile in care arata extraordinar
Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta, vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta
Te tin la distanta, Ma fac ca nu iti dau importanta, Situatia`i mai complicata, Sunt o fata RASFATATA FUNDISSA?

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Daruieste zambetul tau cui il merita. Dragostea aceluia care o valoreaza, lacrimile tale cui te sprijina si viata ta acelui care te iubeste `! •love struck

*** I hate the angels, I hate the sun, I hate the world, I hate this fu*kin' life, but I LOVE YOU***

~ [love struck] i thought about you all day today and i just wanted to let you know... i miss you and i can't wait to be in your arms again [love struck] ~

O ocazie gresita se regaseste in timp, dar un pas gresit nu-l poti intoarce niciodata!

Never seems so really ended...no,I can`t really forget it! No. I can`t forget you!love struck

Multi au ce vor, da` nu`i destul, ca daca ar pica din cer atunci au tot. si nu e cool.

Intotdeauna exista ceva nebunie in dragoste... dar intotdeauna exista ceva ratiune in nebunie.

It`s not supposed to feel this way, I need you, I need you, more and more each day! big grin; X *

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!"

Love is like google, you have to go trough a lot of spam before you find what you’re looking for.

The distance makes us be far away but makes our hearts be closer... I stay alone, I hear my heart beating, all disupears with the sadness in your soul

* I see angles in the sky, I’ve seen snow falling in July, I’ve seen things you can only imagine to see or do, but I haven’t seen anything sweeter than you.

| AnaisC a răspuns:

Buna!
Vezi ca sunt in engleza(majoritatea)si sunt anumite versuri din melodii superbe:X

-Is hard to hold the candels in the cold November rain.
-I feel the spirit in my soul.It's something Lord i can't control. I'm never give in up while I'm steel breathin'.
-E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
-daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu :D
-It's gonna take a miracle to bring me back,
And you're the one to blame.
-I lost a flawless game but I won a awful game.
-he forget her and the angels sang a wiskhey lullaby.
-In aceasta zi frumoasa
Te-am vazut prin fereastra
Te priveam si ma uitam
Sa vad daca te mai iubeam?!

Ma uitam si ma uitam...
Sa gasesc rasp nu reuseam...
Pana cand mi-am amintit
De cate ori u m-ai jignit.

Amintirile veneai
Injuraturile se auzeau
Vocea ti-o auzeam
Parca nu ti-o mai recunosteam!

Prezentul conta,
Dar trecutul il marca
Mereu ma intrebam
De ce te iubeam...

Pana cand m-am gandit
Ca poate nici nu te-am iubit
Ceea ce simtem nici nu-mi aminteam
Cred ca nu mai stiam:))

Pana cand te-am revazut:((
Pana cand te-am cunoscut
Multe zile si nipti au mai trecut!

Lunea te zaream
Martia te ocoleam
Miercurea trecea
Vinerea nu mai contaaaaa
Caci sambata sosea
Si duminica din nou era...

Scoala sosea repede
Cu tot cu greutati se evapora
Vara cand a venit eu m-am ingragostit
De cine nu pot sp cai vreau s-o tin numai pentru mine!

Dar e minunat sa ai un suflet curat.
Unul care sa iubeasca, unul care sa daruiasca
Iubirea s-o primeasca, viata in doi s-o cunoasca
Doar la tine sa gandeasca!

Simti ca iubesti cand simti ca doresti
Esti linistit atunci cand esti iubit,
Esti fericit cand esti dorit
Si ceea ce lipseste un cantec se numeste...

Un cantec de iubire care sa-ti aduc fericire
Si pe care ascultandu-l te opresti redandu-l:X
Gandul iti va zbura departe...
Noaptea nu mai e asa aproape...

Cu aceste versuri
Versuri ale poeziei
Doresc sa va impartasesc gandurile mele
Care fac parte din momente ale vietii mele
Sunt adevarat si cred ca asta le va sp [e toate!
Cam asta ar fi... daca te-am ajutat, ajuta-ma si zu si intra aici :
www.WarAndRiot.blogspot.com
Bye, bye

| JeffHardy2011 a răspuns:

Buna!

Uite aici cateva statusuri :

• Lumea are invidie numai pe cine ar vrea sa fie…
• Cel mai jucat joc
de razboi este messu’…e un joc simplu tu dai buzz si eu ignore…
• Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…
• Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….
• Am oprit o picatura de apa si i-am vorbit de tine, dar ea mica si indiscreta a spus la toti, si acum cand ploua aud numele tau peste tot…
• Sunt oglinda adevarului uitati-va inauntru si descoperiti golul ce este in voi…
• Gelozia nu e lipsa de incredere e frica de a pierde pe cine iubesti...
• Floare verde de lalea nu da Buzz ca dai de belea…
• Trista-i viata
fara tine dar mai trista e cu tine…
• Cupidon a ramas fara sageti…te rog sa-mi inapoiezi sageata ce am lasat-o in inima
ta deoarece am stricat-o degeaba.
• Mos Craciun cauta reni noi…BUZZ daca esti disponibil…
• Bate si ti se va deschide… proces penal!
• Singurul mod de a va face calculatoarele sa mearga mai repede este sa le aruncati pe fereastra…
• Mergem la scoala sa nu ne plictisim acasa…
• Vorba multa……. saracia omului…
• Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!
• Ocazie unica, ma ofer pentru tine. Sunt mic si dragalas cu manual de utilizare si am verificare tehnica pana-n 2011.
• A iesit soarele sau doar ai zambit?
• Tatal tau este terorist, pentru ca tu esti o bomba…
• Bani!?… Hai la bere … N-ai bani!? … Cine esti vere!
• Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!
• Domina ca sa nu fii dominat!
• Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…
• Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau! "

Sper ca te-am ajutat.

Funda?

| PolaruV8 a răspuns:

Uite niste statusuri frumoase sper sa-ti placa!
Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!

Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

Ca sa poti sa iti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa iti controlezi vointa!

Se tin fetele de mine parca as fii actor din filme!

Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!

Bani!?… Hai la bere … N-ai bani!? … Cine esti vere!

Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa planga si nu au putut

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti intreaga lume

Femeia e o fiintă slaba, victima a fiziologiei ei, orientabila după barbat, care trebuie s-o ocroteasca si sa-i împrumute personalitatea lui.

Asta`s eu si n`am ce face altu/alta mama nu ma-i face `...:X big grin

Sper sa te ajute. Bye. Mult noroc!