| NUUSTIU a întrebat:

Vreau telefon! Cum sa ii conving pe ai mei sa imi ia? Si vreau cat mai repede iar eu nu pot munci din cauza varstei! Prin ce alte modalitati fac rost de bani?

6 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Te angajezi si tu la o terasa cevahappy

| aиdяaaa●• a răspuns:

Vorbeste cu ai tai si explica-le ca ai nevoie de un alt telefon din diferite motive(gasesti si tu catevatongue). Orienteaza-te catre un telefon mai ieftin, pe care parintii tai si-l pot permitewinkingAjuta-i cu treburile casei, poarta-te frumos cu ei, stai mai mult pe langa ei ac sa vada ca te implici in familie si dai o mana de ajutor.Astfel poate vor tine cont de faptele tale si-ti vor lua un nou telefonwinking
Strange-ti banii de buzunar pe care ii primesti, nu-ti cheltuii alocatia; daca ai prieteni binevoitori sa te ajute, spune-le ca le vei inapoia banii atunci cand vei face rost de ei sau ajuta-i si pe ei cu diferite chestii.Bafta:*

| gabriela a răspuns:

Ajuta acasa cat mai mult si vei fi rasplatita, cu siguranta!

| happy_7964 a răspuns:

Vorbeste cu ei si explica-le de ce ai nevoie de de telefon. Spune-le ca ai sa incerci sa faci si tu economii si le vei inapoia macar o parte din bani. Arata-le ca esti responsabila si sigur te vor ajuta. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Nic0L a răspuns:

happyspune ca ti sa furat telefonulhappy plangi o leaka. inventeaza o povestehappylaughing eu asa am primit altul.happy [la mine era pe bune] si e imposibil sa nu iti ia altul in maxim o saptamana. deoarece ei cum dau de tine. nu au de unde sa stie la ce ora vii acasa.si etc