| anonim_4396 a întrebat:

Vreau un telefon,dar parintii imi zic ca nu au bani sa imi ia cum sa ii conving sa imi ia un telefon am unul, dar dintrala de moda veche vreau unul mai performant

8 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Iti astrangi bani si iti iei, daca nu ii poti convinge.

| PedoBarbie a răspuns:

Îi rogi frumos. Le spui că e vechi şi vrei altul nou.

| manuel72 a răspuns:

Ce telefon ti-ai dori?

| SteffiBaa a răspuns (pentru manuel72):

Imi doresc foarte mult acest telefon http://www.emag.ro/......EJ5LNBBBM/

| RiRikk a răspuns:

Comporta-te foarte frumos cu absolut toata lumea din jur (macar cand sunt ei de fata laughing, fa curat prin casa de cate ori ai ocazia si de cate ori ai timp, poti chiar sa fii un copil exemplar la scoala si sa obtii note cat mai bune in asa fel incat profesorii sa te laude. Daca nici asa nu merge atunci va trebui sa economisesti si tu bani si sa iti cumperi tu. Bafta.

| SteffiBaa a răspuns (pentru RiRikk):

Am numai 10 pe linie si chiar fac curat si bani nu pot sa econimisesc pentru ca banii care ii iau trebuie pentru curent, mancare etc

| RiRikk a răspuns (pentru SteffiBaa):

Te rogi de ei pana iti cumpara. Explica-le de ce iti trebuie unul nou si spune-le ca ai si tu nevoile tale. Mai exista o modalitate dar daca o aplici, fie castigi, fie pierzi. Deci, iti arunci telefonul in apa, il pierzi sau pur si simplu le spui ca ti s-a stricat. Nu te sfatuiesc sa o incerci pentru ca s-ar putea sa ramai fara telefon pentru o perioada lunga de timp happy. Altceva nu stiu ce sa zic sad

| SteffiBaa a răspuns (pentru RiRikk):

Si eu m-a gandit sa-l stric sa nu mai mearga laughing