| Addelutsa a întrebat:

Vreauu niste statusuri despre o iubire imposibila. O curva care mi-a furat prrietenul.Pls:XFundaaalove struck

4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Tot raul vine de acolo, ca oamenii isi inchipuie, ca sunt imprejurari, in care se pot purta cu semenii lor fara iubire. Cu lucrurile te poti purta fara iubire, poti sa tai copaci, sa faci caramizi, sa prelucrezi fierul fara iubire, fata de oameni insa nu se poate, deoarece iubirea reciproca dintre oameni este o lege fundamentala a vietii omenesti. Este adevarat ca omul nu poate, sa se constranga sa iubeasca, asa cum se constrange sa munceasca, insa de aici nu urmeaza ca poate sa se poarte cu ceilalti fara iubire, mai ales daca cere ceva de la ei. Daca n-ai iubire fata de oameni, stai linistit, ocupa-te de tine, de lucruri, de ce vrei, numai de oameni nu.

În iubire nu exista mai mult sau mai putin. Energia se intemeiaza pe iubire, dar iubirii nu-i poti porunci.

| DeeaCrissTina a răspuns:

(Inima mea e franta, team iubit iar tu m-ai inselat, din pacate de tine surprinzator m-am atasat acum iti spun cu lacrimi in ochi "nu pot sa te iert niciodate pentru ceea ce mi-ai facut") Scz dar nu sunt experta in asa ceva. funda?

| AnneRoszalia1 a răspuns:

De ce sa pui statusuri despre o "curva care ti-a furat prietenul"? Crezi ca merita?hee hee

| Addelutsa explică (pentru AnneRoszalia1):

Poti sa imi dai un raspuns folositor?