| WhiteMoth a întrebat:

A folosit cineva serviciul de transfer de bani prin Western Union? Vreau sa transfer o suma de bani in lei din Romania in Romania (nu international) si vreau sa stiu daca destinatarul poate ridica banii daca nu este major - dar are buletin. Si inca ceva, care ar fi taxele pentru transferul unei sume de 1 800 roni? Sunt alte alternative mai bune decat Western Union?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca poate chiar daca nu e major, importatnt este sa aiba buletin, ca numai asa ii poate ridica (a! si neaparat sa i se trimita banii pe numele intreg!)
Ce stiu sigur e ca pentru 100 lei taxa de transfer este de 20 lei.
O alta varianta ar fi transferul intr-un cont bancar, taxa este mai mica!
Sau la Posta Romana, transferul se face la fel de repede, in maxim 10 minute ii poate ridica, si taxa este un pic mai mica (la 100 lei = 18 lei)
Comisioane Western Union, ai aici:
http://comisioane-western-union.blogspot.ro/
Comisioane Posta Romana, ai aici:
http://www.posta-romana.ro/......bani0.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca destinatarul nu are 18 ani impliniti, nu poate ridica sume de bani primite prin western union.

La suma de 800 roni trimisa in tara, taxa este circa 60 de roni.