| MistarGoGu a întrebat:

Exercițiu : Ai 1 Milion € si doar 3 domenii in care poti investi! Ce domenii alegi si ce sume?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Imobiliare
Și
Imobiliare

| StoicAnalysis a răspuns:

Logistica 500k euro;
Mecanica auto 250k euro;
Resurse umane 250k euro.

| mODIN a răspuns:

50% in inteligenta artificiala
30% in platforme de eLearning (de tipul Udemy, Coursera, EdX etc.)
20% in ceva cultural si local

| MistarGoGu explică:

500.000 Agricultura
250.000 Containere / Boxe depozitare
250.000 Centru educațional / copii / adolescenti

| Alex665 a răspuns:

100.000 € M as educa intr-un anumit domeniu/cursuri etc... pentru a nu pierde banii mai tarziu
200.000 € Cripto-Monede (Bit-Coin) in special deoarece este de mai mult timp pe piata si mai stabil
300.000€ Imobiliare (As cumpara cateva apartamente pentru a le da in chirie si a incasa venit lunar)
200.000 € Mici Buissnis-uri prin oras (Taraba Sucuri Naturale/Clatite/Cafenea)
100.000€ As deschide un micut restaurant ( Spatiu Inchiriat) gen "Taverna Racilor Snagov" ( Doar un exemplu)
Cum spunea Sorin Constantinescu "Nu trebuie sa tii toate ouale in acelasi cos și trebuie sa iti diversifici portofoliul.

| Emilian27 a răspuns:

Mancare /fastfooduri /restaurante
Auto (transport)
IT (automatizari robotice, ca restul majoritatea sunt deja luate de AI-generators)