| BoboKitty a întrebat:

Am 12 ani s vreau sa fac niste bani pe perioada vacantei cum pot face asta? Ce sa fac? Funda promit.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Singura modalitate ar fi daca ar putea sa te anagajeze cineva la o alimentara, sau un magazin de asta simplut atata timp cat cunosti sa zicem patronu, sau pe cineva de pe o pozitie mai inalta. Altfel nu-ti dau sanse, pentru ca esti inca cam micuta ca sa lucrezi.hee hee. Daca abia isi gasesc adultii de lucru, ce sanse are un copil?straight face

11 răspunsuri:
| BoboKitty explică:

Darky si Adry05 m-au ajutat deci voi sunteti castigatoare dar Darky a dat raspunsul mai tarziu si de asta nu a primit funda

| BoboKitty explică:

DDe da hai ma si vizitezi niste rude care e faza cu rudele?laughingEu am alocaria in cont o sa am cateva milioane cand mi-o scot deci ai primit stupidlaughing.

| robinho17 a răspuns:

Pai poti face inghetata si sa o vinzi...liomonada etc.De fiecare cand vreau bani cer la parinti, rude, mai face cinste cinevalaughing Noh si eu am 12 ani si stiu ca ar fi super sa ai un venit(cu jum'a de normalaughing ) in fine nu e greu sa faci rost de bani iti trbimaginatie sa te gandesti ce le place oamenilor.
Ex:Liomanada cu 2 cuburi de gheata cand e caniculalaughing 1leu/50bani pe pahar.

| onename a răspuns:

Ceri alocatia. laughing Vizitezi niste rude laughing Sincer. Altfel nu ai cum. Vrei sa muncesti cu ziua la prasit? laughing

| onename a răspuns:

Da ma vezi sa nu angajeze o copila de 12 ani la alimentara. Sa fim seriosi.

| onename a răspuns:

Pai rudele ne dau bani, mai ales cand nu ii vezi de mult laughing Asta mi s-a intamplat cand eram putin mai micuta. laughing

| xDani3lx a răspuns:

Daca esti baiat nu stiu
daca esti fata prostitueazate

| fuckThisLife a răspuns:

E cam greu sa gasesti ceva de munca la 12 ani prin care sa si fi platit dar un ajutor la magazin ceva nu stricahappy

Răspuns utilizator avertizat
| tzuky_1192 a răspuns:

Ma gandesc ca ai vrea de lucru pentru bani...eu iti propun sa inveti ceva extrascolar in vacanta care sa te ajute cand mai cresti...un sport, o materie, ceva care iti place.Te va ajuta pe viitor, lasa-i pe parintii tai sa-si bata capul cu munca ca asta intra in responsabilitatea lor