| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani impliniti si locuiesc intr-un oras destul de mare din Romania. Unde as putea sa lucrez cate ceva pentru a castiga niste bani? Sunt in vacanta si mi-as dori tare mult sa lucrez ceva.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Oriunde vrei sa te angajezi, la varsta ta este nevoie de acordul parintilor tai.
Ai putea merge la o firma de constructii, ca ajutor necalificat (de exemplu langa instalatori), unde poti invata lucruri utile pentru viata si sa si castigi niste bani frumusei.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca barman sau chelner NU te poti angaja la 16 ani, pentru ca-i ilegal, tu fiind minor!
Dar, te poti angaja pe la terase, sau gardini de vara, ca curatitor de mese, spalat pe jos, spalat vase.
Mai poti sa mergi la munca campului, la gradinile de zarzavat sau la serele de flori.

| Justme1997 a răspuns:

Cu apordul părinților la fast food, terase, promoții și împărțit pliante

| anonim_4396 explică (pentru Justme1997):

La impartit pliante unde ar trebui sa vorbesc?

| NicolaeP a răspuns:

Cauta firme care angajeaza elevi pe perioada verii. spre exemplu in sibiu continental angajeaza in fiecare vara

| AlbertVoicu1969 a răspuns:

Te poti angaja ca barman, chelner numai cu acordul parintilor