| anonim_4396 a întrebat:

Am dat declaratie si in acea declaratie sunt niste obiecte primite de la suspect eu fiind victima... un telefon si altele inca nu s-a terminat anchetarea sau care e procedura mai am nevoie de telefon ca marturie sau nu stiu ca vreau sa il dau?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai este nevoie de telefon ca obiect care a fost furat, asa ca poti face ce vrei cu el. Numai bine!

| Sp33dyt a răspuns:

Daca ai primit telefonul inapoi de la politie poti face ce vrei cu el

| ADI86 a răspuns:

Buna seara! daca acele bunuri au fost consemnate in declaratia ta inseriata si organele de cercetare ale politiei judiciare au consemnat acest lucru in proces verbal, acestea devin probe materiale in procesul penal in care tu esti parte vatamata. Deci, pana la solutionarea cauzei, nu vinde acel telefon sau orice alte bunuri despre care ai povestit organelor de politie sau procurorilor in momentul efectuarii cercetarilor.