| AlexSpartan609 a întrebat:

Am făcut cont de revolut și am vrut sa depun pe el 40 de lei de pe cardul meu ISIC (încă nu am 18 ani) și nu se transfera banii. Îmi spune că este în așteptare deoarece identitatea nu poate fi cunoscută. Ce pot sa fac? Banii au fost luați de pe cardul meu? Daca da cum ii bag înapoi?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce faci conturi la bănci daca nu ai acest drept nu ai 18 ani, acum banca ti a blocat banii, mergi cu parintii tai la banca si vezi ce s-a intamplat, ca altfel nu mai vezi banii. Tranzactiile suspecte se blocheaza nu te joci cu asa ceva

| AlexSpartan609 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu știam că trebuie să ai 18 ani pentru că am putut intra in aplicație fara a autentifica identitatea. După ceva timp am aflat asta. Dar acum revin cu întrebarea: pot sa bag buletinul unui părinte pentru autentificare? Daca nu asta este. Învatam din greșeli...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AlexSpartan609):

Nu poti deoarece cardul il faci pe numele tau, dar tu ce varsta ai? Ca stiam ca daca ai 14 sau 15 ani ai deja buletin.

| AlexSpartan609 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 15 ani și poți să îți faci card de elev.

| AlexSpartan609 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar am rezolvat. Am luat contactul cu cei de la revolut și după ce le am explicat mi au virat banii înapoi pe cardul meu.

| alexiulian15 a răspuns:

Dacă nu ai 18 ani nu poți face card pe revolut, numai poți sa îți faci card de revolut junior numai sa îți trebuie sa ai acordul de la părinți dacă vrei sa îți faci card de revolut