| anonim_4396 a întrebat:

Am intreprindere familiara (fost AF) vreau sa stiu daca imi trebuie contabil autorizat.

5 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Daca ai de depus declar si la CAS, CASS, etc. e bine sa ai unul

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru intreprindere familiala in mod normal nu iti trebuie dar avand in vedere ca o intreprindere inseamna in mod automat mai multi angajati (numai membri familiei) si sunt mai multe documente de facut, e bine sa ai pe cineva care sa cunoasca aceste lucruri chiar daca contabilitatea se tine in partida simpla(registru de incasari si plati).

| zxsds a răspuns:

Doar atunci cand ai SRL si SA. Pentru ca el iti va duce hartiile la financiar.

| Bucatarul.com a răspuns:

Nu, tot ce ai nevoie poti gasi aici : http://www.pfacontabilitate.ro/pasi_pfa

| coddy24 a răspuns:

Nu iti trebuie dar e bine sa ai un contabil nu se stie niciodata...