| Littledoctor26 a întrebat:

Imi poate explica cineva in termeni cat mai simpli tot ce trebuie sa stiu despre o intreprindere individuala? Vreau sa imi deschid un mic salon de infrumusetare, doar eu as lucra, adica fara angajati. Ar fi deschis doar sambata si duminica. Ar fi ok o intreprindere individuala? Vreau pareri. Multumesc! happy

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

""sa imi deschid un mic salon de infrumusetare

ai lucrat de probă, "la negru" să vezi cum iți merge?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar fi ok, dar să știi un lucru. Dacă lucrezi numai sâmbăta și dumineca, dumineca nu vei avea clienți, decât foarte puțini. Astfel te poți baza doar pe clienții de sâmbătă. Iar dacă nu ai spațiul tău într-o zonă comercială, câștigul nu îți ajunge să plătești nici măcar chiria.

| zilog a răspuns:

Pfa
trebuie sa dai 1500lei/luna la stat ca si taxa de sanatate si impozite fie ca si facut bsni in luna aia fie ca nu
daca ai pfa
tot trebuir sa cotizezi. la bubăstarea parlamentarilor...
așa că ești constrăns
xă îți plătrști dările

și dacă cumva faci ceva intrsansănt o să
se găseadcă un invidjos csre o să vrea dă tr disgrugă
să moră și czpra vrcinului

| zilog a răspuns:

Controale spagi ciubucuri invidie gelozie mânie
să moară capra vecinuilui

o țară de oameni inviduo#i
hapsâni avari calici
răi haini

care mor de invide si gelozie