| Iuliaiulia1993 a întrebat:

Am o bancnota de 50e rupta. Aveți idee unde o pot schimba? De preferat București sector 3.

Răspuns Câştigător
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Încearcă la orice bancă sau la cei de la B.N.R. banca națională a României. Poți și la casele de schimb valutar însă percep comision.Sunt ATM-uri de schimbarea valutei ai putea să o lipești cu scoci transparent și să încerci să o schimbi, însă în funcție de cât este de ruptă bancnota există riscul ca bancomatul să nu ți-o accepte sau și mai rău să o tragă înăuntru și să nu îți dea nimic înapoi.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a se putea fi schimbate, bancnotele trebuie sa aiba toate elementele de identificare.
Schimbarea bancnotelor deteriorate se face de catre banca emitenta sau de o banca imputernicita de acesta.
De regula, la schimbarea bancnotelor deteriorate se percepe un comision,

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai la banca nationala, pe calea victoriei, altcineva cum sunt casele de schimb valutar din cartier nu ti o schimbă te vor trimite la BNR

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Streacoara bancnota printre altele la cumparaturi big grin

| Lukasssz a răspuns:

La Kaufland, asa fac eu cu banctnotele rupte laughing

| flaviusvampirdeiasi a răspuns:

Du te la orice banca