Întrebare recomandată | vicky2002 a întrebat:

Am o bancnota de 50 de euro rupta. De fapt a fost roasa de soareci. Am gasit printre bucatile roase seria lor (o am toata). Aveti idee daca as putea-o schimba cumva? Si ce banca de la noi schimba euro? Mersi mult!

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate bancile schimba euro dar, din cate spui, bancnota este prea rupta si de aceea nu a fost schimbata la BRD-GSG. Poti incerca si la alte banci, de ex. la BCR.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic cei de la BNR schimba banii deteriorati, dar nu stiu daca si valuta

| Kaℓi a răspuns:

Agentiile si filialele bancilor in general nu se ocupa cu schimbarea bancnotelor deteriorate. Poti incerca la o sucursala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O banca de stat big grin

| Okkultist a răspuns:

Daca are dunga aceea auie deteriorata nu mai are valoare...O zi buna

| BlondYAlex a răspuns:

Ai mari sanse sa tii schimbe. Orice banca ar trebui sa ii poata schimba, daca nu merge la prima banca la care mergi poti incerca la alta dar ar trebui sa tii schimbe oriunde

| blandete a răspuns:

Incearca la orice banca ai sanse mari sa ti schimbe happy

| vicky2002 explică (pentru blandete):

Am uitat sa specific ca deja la BRD am incercat si ei nu schimba valuta.

| blandete a răspuns:

Poti incerca si la schimb valutar dar si la ceilalti care trimiti si primesti rapid..am uitat cum se numeschappy dar intelegi tu.happy