| anonim_4396 a întrebat:

Am o diploma de calificare de tehnician agricol, mi s-a spus ca imi pot gasi de munca in agricultura in Europa cu aceasta diploma. Oare in S.U.A. si canada mi-as putea gasi de munca in agricultura? Si daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| BlackWolff a răspuns:

Pai in primul rand o sa iti trebuiasca viza..care o obtii cel mai usor cu o chemare din partea unei rude sau sa ai in buzunar o anumita suma de bani...sa fi agricultor in s.u.a nici nu stii ce inseamna,in plus ei nu au nevoie de europeni,ii au pe mexicani si sud-americani care muncesc mai pe gratis, te-as sfatui sa te reprofilezi sau sa incerci businessul tau in tara, sunt multe chestii din care se scot bani, mai ales in agricultura si daca o gandesti bine poti, iti poti scoate investitia in cativa ani+ceva bani buni in conturi