| anonim_4396 a întrebat:

Am o diploma de calificare de tehnician agricol, mi s-a spus ca imi pot gasi de munca in agricultura in Europa cu aceasta diploma. Oare in S.U.A. si canada mi-as putea gasi de munca in agricultura? Si daca da, cum oare, aveti idee?

1 răspuns:
| Selux a răspuns:

Parerea mea este ca sunt slabe sanse ca sa-ti gasesti de munca in SUA sau Canada in agricultura deorece iei cauta imigranti in special cu studii superioare si o oarecare experienta, deci mai mult ca sigur nu o sa-ti dea viza pentru muncitor in agricultura, de ex prietena mea a fost refuzata avand invitatie (are rude in Canada) deci SUA si Canada e ff greu cu viza ..mai degraba in UE (Spania, Italia, ..etc )..Succes.