| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit prin casa un "Ghid de conversatie Roman - Francez,German,Englez,Rus",mai scrie pe el "Oficiul National de Turism Al Republicii Socialiste Romania", deci comunist. Copertele sunt foarte putin afectate, dar scrisul se vede iar la interior este impecabil. Ghidul poate fi folosit. Aveti idee cat as putea sa iau pe asa ceva la o vanzare online? Si pe ce site as putea sa-l vand... Dau cea mai mare funda!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ghidul respectiv nu este o raritate ( pana si eu am unul!) si nici nu este prea vechi --- bun de anticariat!

| هوراس a răspuns:

Hmm, ai putea avea o sumă măricică pe el, în jur de 100-150 de lei, pentru că (,) copertele sunt afectate, altfel puteai lua mai mult happy

| secessumaeternum a răspuns (pentru هوراس):

Nu, nu face atat. Cred ca nu exista om trecut de 50 de ani care sa nu aiba in casa asemenea carti. La bunic-mea am gasit multe carti in rusa, si ghiduri de conversatie.