| kosty7181 a întrebat:

Am semnat un contract de mediere cu o firma din ARAD: INDRA RECRUTIMENT pentru un post de lucru in GERMANIA. dupa spusele lor urma sa plec pe 28 august, dar i-am sunat astazi si mi s-a spus ca nu a venit contractul din Germania si sa astept pentru 5 septembrie.ASA E CA E TEEEEEEEEEEEEEAPAAAAAAAAAA? IMI SPUNE CINEVA CA NU E ASA?

Răspuns Câştigător
| bogdanp a răspuns:

Ai platit vreo taxa in tara:asa zise (analize, psihologice, taxa de lucru etc)? Daca ai platit asa ceva, ai mari sanse sa fi primit o teapa de zile mari.Totusi,daca ai o copie a contractului legalizata de un notar...tu poti ataca in instanta firma respectiva..dar..sunt sigur ca nu prea merita! De obicei in Germania, acea carte verde (prin care esti apt de lucru ) o primesti dupa 14 zile (vorbesc din proprie experienta ). Totusi, asteapta ziua de 5 septembrie, fii optimist, considera ca s-au facut ceva incurcaturi! Bafta!

| kosty7181 explică (pentru bogdanp):

Da am platit o taxa de 510ron la sediul acestei firme unde am primit un contract de mediere si bon fiscal pe aceasta suma, iar apoi am fost trimes la medicina munci din Arad unde am achitat 200ron pentru fisa medicala.la prima vedere au dat impresia ca sant seriosi dar din cate am citit se pare ca e teapa de zile mari... sper sa nu fie asa

3 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la politie sa depui o plangere pentru ca am mai vazut un caz asemanator tot pe TPU.

| vali1985 a răspuns:

Eu zic ca e o teapa.