| Georgikul a întrebat:

Am si eu o intrebare.Eu vreau sa-mi cumpar un joc de pe steam de 10E deoarece DVD nu gasesc.As vrea sa-mi fac cont PayPal si sa bag niste bani pe el, dar nu stiu dca trebuie sa platesc ceva in plus ca tin bani pe PayPal.Asta e intrebarea mea trebuie sa bag bani pe PayPal ca sa platesc ceva chiar daca am 0E? A doua intrebare e unde as putea baga bani pe paypal in Gaesti se gaseste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contul paypal se creaza simplu pe site-ul oficial
https://www.paypal.com/ro/home,trebuie sa ai minim 18 ani ca sa iti faci un card bancar pentru a putea alimenta acel cont cu euro, puteai la BT, ING, BCR, si inca cateva banci, ca sa poti adauga fonduri din contul bancar, in contul paypal.
Dupa ce iti faci acel cont la paypal trebuie sa iti faci neparat si bancar, ca mai apoi sa iti introduci datele de pe card cu adresa reala si toate cele + un cod care il soliciti bancii ca sa iti dea acces pentru verificare la paypal, iti va lau 1.5 euro acea taxa ca sa fie autentic cardul cu banca. Si de acolo apoi faci tranzactia. Daca nu stii de paypal si nu ai mai utilizat, roaga pe altceva care poate sa iti doneze bancar pentru steam sau altfel decat paypal.