| AlexandruExTreMe a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cineva care se pricepe.Am luat o amenda pentru viteza vineri mai spre seara.Am fost la primarie si mi-a spus ca sambata si duminica nu se pun ca zile lucratoare, si luni si marti sunt libere. Daca voi plati amenda miercuri dimineata va ramane sa platesc jumatate din amenda cum a hotarat politistul in amenda? Cand expira termenul de 48 de ore.Dau funda imediat.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Scazi zilele de sărbători legale și vezi ce rămâne. In locul tău, m-as duce luni la CEC sau miercuri (2 mai) la primărie