| Tibi_9863 a întrebat:

Stie cineva sa imi explice cum se fac tranzactii pe forex? Sa imi explice mai bine ca nu prea inteleg si sunt foarte curiosbig grin pls putin ajutor daca se poate. (fara raspunsuri nu stiu sa de genu )

Răspuns Câştigător
| hobotrading a răspuns:

Hobo_vagyok pe yahoo messenger

2 răspunsuri:
| hobotrading a răspuns:

Bună, eu am făcut tranzacții pe FOREX, pot să-ți dau câteva detalii, dar sugestia mea este să te documentezi, eventual citește o carte. Este o meserie care trebuie învățată, dar vestea bună este că se poate învăța relativ ușor.

Pe piața valutară tranzacționezi perechi de valute. Sunt anumite perechi standard oferite și tu alegi, în funcție de strategia ta, cu care să lucrezi. Ai nevoie de educație (f. imortant), de o platforma de tranzacționare (găsești online, gratis), de o firmă de brokeri cu care faci un contract și bani de investit.

| Tibi_9863 explică:

Poti sa imi lasi id uh sa vbim big grin