| GeorgeKb a întrebat:

Am si eu o nelamurire
Daca nu m-am prezentat la data respectiva pentru a semna somajul risc sa pierd somajul?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In caul acesta se suspenda plata indemnizatiei de somaj pana te prezinti iar la viza. Daca ai un motiv intemeiat de ce nu te-ai prezentat atunci vei primi indemnizatia pe toata perioada.

| LaLaura a răspuns:

Da, pe luna respectiva.

| GeorgeKb explică (pentru LaLaura):

Si luna viitoare imi vine si pentru luna trecuta sau l-am pierdut de tot?

| LaLaura a răspuns (pentru GeorgeKb):

Ai pierdut luna, incerca sa te duci sa vorbesti acolo deoarece nu sti in ce zi din luna viitoare trebuie sa te duci la semnat ( zile se schimba mereu) si poate iti explica mai amanuntit acolo.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, pentru ca daca ai un act sa demostreze ca nu ai putut sa te prezinti atunci te vor intelege si nu pierzi nimic.