| eugenhadan a întrebat:

Am un magazin online de mobila. Pentru o mai buna orientare catre client intreb : ce conteaza cel mai mult la romani cand isi aleg mobila?
In acest moment piata romaneasca este inundata de produse din PAL, cu toate ca am fost si vom ramane producatori consacrarti de mobilier din lemn masiv.In acest moment mobila de calitate este exportata.

Răspuns Câştigător
| SmokeyEye a răspuns:

Fă posibil ca userul să își aleagă forma încăperii unde va fi pusă mobila și să vadă 3D cum ar arăta mai bine, și dacă încape.
Ieftin! Românu vrea ieftin, deci pal. eventual sticlă, chestii lucioase.

| ehadan a răspuns (pentru SmokeyEye):

Ce intelegi prin ieftin? De exemplu pentru un dormitor ce suma maxima ai fi dispus sa platesti?

| eugenhadan explică (pentru SmokeyEye):

Ce intelegi prin ieftin? De exemplu pentru un dormitor ce suma maxima ai fi dispus sa platesti?

| SmokeyEye a răspuns (pentru eugenhadan):

Habar nu am care sunt preturile, nu am cumparat mobila, am luat locuinta gata mobilata. Probabil 5000 lei ar fi rezonabil, cu tot cu saltea, dressing, oglinzi cat china.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca piata este inundata de produse din pal, sunt de 4-5 ori mai ieftine

| eugenhadan explică (pentru suntserios):

Hai sa calculam impreuna si sa vedem daca raspunsul tau este corect. In magazinul meu un dormitor din lemn masiv combinat cu panouri furniruite costa intre 3500 ron si 5500 ron. Unul din PAL cat costa? Oricum cel putin 2000 ron daca vorbim de aceleasi tipuri de piese componente. Diferenta este doar de 2 ori mai mare! Ce ai alege daca ai fi nevoit sa-ti mobilezi dormitorul?

| suntserios a răspuns (pentru eugenhadan):

As alege PAL din simplu motiv ca nu cred ca se merita sa dau momentan atatia bani pe mobila, iar mobila din lemn masim mi se pare prea "serioasa" pentru varsta mea