| Dany008 a întrebat:

Am vreo 4 actiuni automobile dacia colibasi
mai au o valoare?
daca da atunci unde pot sa le valorific?

Răspuns Câştigător
| MarDan a răspuns:

M-am uitat pe BVB (am lucrat ca broker). AUTOMOBILE DACIA PITESTI (Simbol DAC), a fost delistata in 2003. Ultimul pret era 0, 106 lei/actiune. Daca societatea nu se mai tranzactioneaza pe bursa poti vinde actiunile doar la sediul societatii, la intelegere/ negociere cu un reprezentant (secretariatul AGA). Da un telefon la societate (0248-260802/1048, 0248-634800, 0248-261251) sa afli alte detalii.

| Dany008 explică (pentru MarDan):

Am sa ma interesez multumesc happy

| mcris8 a răspuns (pentru MarDan):

Am sunat la fiecare numar in parte si nu mai sunt valabile... ceva alte idei mi-ar prinde bine!

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Deoarece Actionarul maoritar detine peste 90% din actiuni, restul actiunilor au fost retrase de la bursa.
In plus, dupa cum stii, s-a investit mult, tot de catre actionarul amoritar, si nu se or da dividente pana la recuperarea investitiei.
Nu stiu sincer daca sunt vandabile, incearca sa consulti un broker sau un site de specialitate.
Bafta

| stil71 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie, numai ca eu la un moment dat le-am vandut, dar intamplator am aflat, ca cei in aceeasi situatie ca mine, avem dreptul la dividente reziduale.
ce facem in aceasta situatie?

| Valentina_Toader_1969 a răspuns:

Am un certificat de actuni de acum 26 de ani la Dacia Automobile Colibasi. Unde il pot valorifica? Nu siu unde sa merg cu ele. Va rog ajutati.ma.Multumesc