| Silwian a întrebat:

Are cineva pe aici de vanzare timbre?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Găsești la Poștă. tongue

| Silwian explică (pentru floresdemayo):

Offf De cand te caut.~~~!laughing)Ce dor mi-a fost de tine...off

| Silwian explică (pentru floresdemayo):

Offf DE ce nu mi raspunzi in privat...sad

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru floresdemayo):

Sarut mina cf esti bine?

| gigite a răspuns (pentru floresdemayo):

La oficii postale ale Postei Romane.

| floresdemayo a răspuns (pentru gigite):

Da, la oficiile poștale, nu știam ca la poștă se vând macaroane.

| gigite a răspuns (pentru floresdemayo):

Posta, ...mai insemna si altceva, asta a fost pentru completare. O zi cu soare.

9 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Am un prieten ce are 2 cluasoare dinalea mari comuniste cu timbre din al doilea razboi mondial cu timbre din multe multe țări
Unele chaiar foarte vechi altele mai moi
Avre vreo 600 de timbre

I-a oferit cineva 3000 dolari prin anul 1989 pe ele dar in ziua respectiva prietenul acesta avea bani in buzunar si a spus ca le mai pastreaza pentru ca sa aiba bani la pensie

Iar acum gata a venit pensia si chiar zilele trecute m-a rugat sa ii gasesc pe cineva care sa le cumpere pe toate

| prietenaingrijorata02 a răspuns:

Art. 2.

(1) Cultivarea, producerea, fabricarea, experimentarea, extragerea, prepararea, transformarea, oferirea, punerea în vânzare, vânzarea, distribuirea, livrarea cu orice titlu, trimiterea, transportul, procurarea, cumpărarea, deținerea ori alte operațiuni privind circulația drogurilor de risc, fără drept, se pedepsesc cu închisoare de la 2 la 7 ani și interzicerea unor drepturi.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru prietenaingrijorata02):

E VORBA de timbre filaterice.Sunt colectionari!
Daca nu ai trimis/primit in viata ta o scrisoare in plic de hartie cu timbru nu ai cum sa stii cum arata.