| Marcian a întrebat:

As dori sa profit de aceste fonduri europene pentru a-mi crea o mica afacere. Mi-au atras atentia in mod deosebit acei "plopi energetici", tinand cont ca unele dintre terenurile detinute de mine nu sunt destul de bogate pentru agricultura si nu as dori sa le las neexploatate.
Intrebarea mea este daca imi puteti oferi niste informatii sau vreun link catre un site cu privire la ce presupune o astfel de afacere si o astfel de "cultura" mai putin obisnuita.

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Http://www.robintel.ro/blog/diverse/plopi-energetici/

daca dai cautare pe google dupa "plopi energetici" gasesti o multime de articole, inclusiv reportaje care au fost date pe la tv. pe fonduri europene poti merge pe FEADR Masura 121 http://www.apdrp.ro/content.aspx?item=1967&lang=RO, dar e vorba de modernizare, deci ar trebui sa ai deja afacerea pronita si banii sa-i iei sa te extinzi sau sa aduci ceva imbunatatiri. oricum, succes!