| guleabogdan a întrebat:

Buna tuturor. Vreu sa incep o afacere in agricultura(cultura de ciuperci sau altceva) si as vrea sa o pornesc pe fonduri europene.Ma puteti ajuta cu informatii despre documente, consiliere pentru aceasta afacere?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti accesa fonduri europene prin Programul National de Dezvoltare Rurala (PNDR) daca esti o persoana fizica neautorizata ---trebuie sa detii o forma autorizata pentru desfasurarea unei activitati economice de productie, servicii, comert.

| guleabogdan explică:

Da stiu ca am nevoie de o firma, pe mine ma intereseaza daca cineva stie ce documente am nevoie sau de unde pot sa fiu consiliat.

| alexandru98991 a răspuns:

Salut, daca nu te pricepi la cum sta treaba cu fondurile europene, poti sa apelezi la o firma de consultanta.
Uite aici un link care te va ajuta in alegerea firmei de consultanta
http://agripedia.ro/5-sfaturi-in-alegerea-firmei-de-consultanta/
Daca te incapatanezi sa depui proiectul tu, toate informatiile necesare le gasesti pe portalul afir.info
Succes!