| Anonim2354 a întrebat:

As dori sa stiu ce pasi trebuie urmati pentru a-ti deschise o sala de Ps sau Xbox.
Cat costa licenta la jocuri si ce taxe mai trebuie platite pentru a putea fi folosite ps-urile fara sa fie vreo problema cu legea?

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Primul pas este să-ți deschizi un S.R.L. Costurile aferente sunt cam 6-700 de lei, cu tot cu capitalul social.
Licența jocurilor diferă, în funcție de joc și de succesul pe piață la momentul respectiv. Faci un contract de comodat sau de închiriere între firma ta și proprietarul locației și-i dai bice. Va trebui să ai acte doveditoare pentru console (facturi), care oricum te vor ajuta, fiindcă ți se scad din venitul brut și scade impozitul. La fel și pentru jocuri.
Succes!