| WayhaughtK a întrebat:

As vrea sa strang bani de o masina.
Dar inca sunt la liceu, Ce joburi recomandati pentru a face bani? Si pe ce site-uri?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe www.iesiafaradincasa.ro cauti joburi in turism/alimentatie publica, e nevoie foarte mare peste tot. Eventual pleci la vara pe litoral pentru a munci.

| Țoglă a răspuns:

Vezi pe la magazinele mari care angajează și pe jumătate de normă. Gen Auchan, Carrefour, Cora etc.

| xunshu a răspuns:

In primul rand, ca sa muncesti trebuie sa ai cel putin 16 ani.
Un job bun pentru tine ar fi part-time. Incearca la restaurante precum KFC si McDonalds. Ei cauta mereu si angajeaza part-time.
Vara ai putea sa pleci pe litoral. Faci si niste bani si te si distrezi

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru xunshu):

Se poate face angajare de la 15 ani, cu acordul parintilor.