| AndrewR a întrebat:

Avantaje si dezavantaje pentru un imobil aflat la parter? Pareri

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dezavantaje, nu ai balcon, tot mirosul de pe tevile de la wc de scurgere vin la tine cand se infunda toaleta la etajele superioare, alt dezavantaj, șobolanii gîndacii de la mizeria din subsolul blocului daca nu se face curatenie in bloc si deratizare, ca avantaje numai urci scarile decat pentru a arunca gunoiul la gheena, deci din start eu as evita parterul oricit de frumos ar fi apartamentul.

| sierra1 a răspuns:

Vinzi sau cumperi?

| Marcoluca a răspuns:

Eu zic asa
avantaje:nu trebuie sa mai urci scarile sau sa cari mobila si sa trezesti cu vecini la usa, nu mai ai probleme cu vecini care zic ca vin de la tine ceva pete de apa sau mucegai...
dezavantaje:
ar fi unul cred eu
intrarea prin efractie este mai usoara