| BrOnaJeu a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa fac niste bani de buzunar. Aveti vreo idee cum as putea? Pentru ca vreau sa imi cumpar o biicleta dar trebuie sa imi fac singura rost de bani!

3 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Vorbesti cu parintii sa-ti dea tie alocatia (42lei pe luna) si nu le mai ceri bani de buzunar. Daca te pricepi la ceva gen desen, prajituri etc. incearca sa le vinzi. Acum ca se apropie pastele ai putea sa ajuti vecinii sau rudele in schimbul unei sume.
Legal te angajezi de la 15 ani, cu acordul parintilor, insa si atunci ai foarte putine posibilitati daca nu stii sa te descurci.

| oBuburuză a răspuns:

Hmm, ai grija de copiii, ingrijeste batrani. sau tehnica Romanilor pe timp de criza cand nu au unde sa se duca la munca, du-te la cersit!

| WhiskyGirl a răspuns:

Daca ai vecini cu catei in bloc poti iesi cu ei la plimbare prin parc... si iei niste bani. Crede`ma merge!
:*