| AnonymousFox a întrebat:

Am și eu o întrebare. Astăzi am fost cu niște prieteni în Piatra Neamț, la un local din mall. A venit la noi la masă o domnișoară întrebându-ne dacă suntem fumători, iar 2 dintre noi chiar eram. Ea susținea că există o promoție la Marlboro care dacă i se dă un pachet radom cu minim 2 țigări în el, ne dădea unul întreg. Încântați de idee, am acceptat, ne-a cerut buletinele, iar eu am crezut că vrea doar să confirme faptul că suntem majori, însă a făcut poză la ele cu o tabletă pe care ulterior ne-a pus să ne semnăm digital. Mi s-a părut cam straniu faptul că a făcut poză la buletine și aș dori să știu dacă știe cineva sigur că aceasta este o promoție reală.

4 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, nu e bine deloc ceea ce ai facut! Du-te la politie si spune-le ceea ce ti s-a intamplat, cum de ai putut sa semnezi asa ceva? Si cum de ai putut sa o lasi sa-ti fotografieze buletinul. Cel mai indicat ar fi sa te duci la politie si sa o reclami pe acea domnisoara.

| Anonimmus234 a răspuns:

Cu siguranta nu este o promotie reala.Asa i s-a intamplat si verisoarei mele si i-a folosit datele pe buletin pentru nu stiu ce chestii si era sa fie data in judecata.Dar impreuna, l-am reclamat pe domnul care a facut asta si totul s-a terminat cu bine.

| delightful a răspuns:

Straniu. Si mai straniu este ca i-ati dat buletinul cu date extrem de importante si v-ati si semnat digital. Alta data sa nu mai faceti asa pentru un pachet de tigari.

| addyC a răspuns:

NU. Nu e deloc ok. La promotiile de genul asta iti cere verbal cateva date gen nume, nr. de telefon.